Fundación MAPFRE yetkilileri, Hatay Samandağ’da depremzedeler ile buluştu

Fundación MAPFRE yetkilileri, Hatay Samandağ’da depremzedeler ile buluştu

Türkiye’de Şubat ayında yaşanan deprem felaketinden etkilenen afetzedelere yönelik destek faaliyetlerini İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) İstanbul Vakfı ile yürütmeye devam eden Fundación MAPFRE, felaketin en çok etkilediği bölgelerden biri olan Hatay’ın Samandağ ilçesinde yaptırdığı 25 konteynerde yaşayan ailelere ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye’de MAPFRE Sigorta iş birliğinde sosyal sorumluluk projeleri yürüten Fundación MAPFRE, Şubat ayında yaşanan deprem felaketinden etkilenen afetzedelere yönelik destek faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında MAPFRE Fundación sözcülerinden MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven’in yanı sıra MAPFRE Sigorta Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Komitesi Üyesi Yıldırım Türe ve İBB İstanbul Vakfı Başkanı Perihan Yücel, Hatay Samandağ’da afetten etkilenen depremzede vatandaşlarımız ile bir araya geldi.

Fundación MAPFRE, Türkiye’de yaşanan ve Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre illeri de etkileyen deprem felaketinin ardından evlerini kaybeden vatandaşlarımızın barınma ihtiyacına yönelik ısıtıcılı konteyner ev sağladı. Hatay Samandağ’da oluşturulan yaşam alanına düzenlenen ziyarette, MAPFRE Sigorta ve İBB İstanbul Vakfı üst düzey yöneticileri ile birlikte Fundación MAPFRE gönüllüleri konteynerlerde yaşayan 25 aileyi yakından tanıma fırsatı bulurken, bölgedeki sıcak hava koşulları ve temel ihtiyaçlar göz önüne alınarak ailelerin yıllık ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenen hijjyen paketleri ve hava fanları da aileler ile paylaşıldı.

6 Şubat depreminde hayatına kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, “Arazisi düzenlenmiş, altyapısı ve ısınma sistemi hazır bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim edilen konteyner evlerin, biraz da olsa yaraları sarması ve iyileşmeye yönelik bir adım olması umut verici. Vakfımız Fundación MAPFRE ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yardım çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Konteyner alanımız ve deprem bölgelerine gerçekleştirdiğimiz yardım faaliyetleri süresince iş birliğinde olduğumuz İBB İstanbul Vakfı’na desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Samandağ’da depremzede vatandaşlarımız için
oluşturduğumuz bu alandaki ihtiyaçları ve ailelerimizin durumunu takip etmeye devam edecek, destek çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Depremin ilk gününden itibaren destek çalışmaları yürütüldü

6 Şubat depreminin hemen ardından, depremden etkilenen bölgeler için yardım
çalışmalarına başlayan Fundación MAPFRE, afet bölgelerine temel ihtiyaçların
karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla battaniye ve uyku tulumları gönderdi. Deprem
felaketi ile birlikte dünya çapında bir mikro bağış kampanyası da düzenleyen Fundación
MAPFRE, yapılan her bağış karşılığında aynı miktarda bağış gerçekleştirerek depremzedeler
için fon oluşturdu.

Bununla birlikte depremin ilk gününden itibaren MAPFRE Sigorta çalışanları, Fundación
MAPFRE gönüllüleri olarak, ihtiyaç malzemelerinin deprem bölgelerine ulaştırılmasına
destek olmaya devam ediyor.