Generali Sigorta Samsun’un sigortacılık haritasını açıkladı

Generali Sigorta Samsun’un sigortacılık haritasını açıkladı

Generali Sigorta, Samsun’un sigortacılık haritasını açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre Samsun’da sigorta hizmeti alanların %55’i 35-55 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 46 olarak istatistiklere yansıdı. Samsunluların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla ferdi kaza poliçesi, kasko ve zorunlu deprem sigortası (DASK) oldu.

Kadınların oranı %30

Samsunluların çağrı merkezi, web sitesi ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, %30 kadın ve %70 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.

Müşterilerin %92’si acente kanalını kullanıyor 

Samsunluların sigorta ürünlerini satın alma alışkanlıklarına bakıldığında ise müşterilerin %92’lik kısmı acenteleri tercih ediyor. Geriye kalan %8’lik kesim ise direkt kanal müşterisi olarak ön plana çıkıyor. Samsun’daki sigorta müşterilerinin büyük bir bölümünün acente kanalı kullanma eğiliminin oldukça yüksek olduğu görülüyor.

Poliçe yenileme oranı ortalamanın üzerinde 

Samsun’daki sigorta ürünü satın alan müşterilerin, yeni iş müşteri oranı %71, yenileme oranı ise %29 olarak belirlendi. Bu rakam tüketici ömür değerinin Samsun özelinde ortalamanın altında olduğunu gösteriyor.