Görevden alınan Gizem Uzuner istifa etti

Görevden alınan Gizem Uzuner istifa etti

Merkez Bankası Hafize Gaye Erkan göreve geldiğinde ilk olarak İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini yürüten Gizem Uzuner’i görevden almıştı. Uzuner ise aradan geçen süreden sonra istifa ettiğini duyurdu.

Merkez Bankası Başkanlığı koltuğuna oturan Hafize Gaye Erkan, bankanın İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner’i görevden almıştı. Uzuner’in kurumda kalıp kalmayacağı henüz netleşmemişti.

Gizem Uzuner sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Merkez Bankası’ndan istifa ettiğini duyurdu.

Gizem Uzuner paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Devlete hizmet olarak görüp kabul ettiğim ve bir yılı aşkın süredir görev aldığım Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan bu ay itibarıyla istifa ederek ayrılmış bulunuyorum. Ömürlük deneyimler edindiğim bu yolculuğuma eşlik eden tüm yöneticilerime, İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü çalışanlarına ve İdare Merkezi’ndeki tüm mesai arkadaşlarıma, danışman olarak görevimi sürdürdüğüm kısa sürede desteğini esirgemeyen tüm TCMB mensuplarına çok teşekkür ederim. Özel sektörde sürdüreceğim bundan sonraki kariyer durağıma dair adresimi yakın zamanda sizlerle paylaşacağım. Sevgi ve saygılarımla.