Güneş Sigorta üst yönetiminde önemli değişiklikler

Güneş Sigorta üst yönetiminde önemli değişiklikler

Geçtiğimiz yıl uygulamaya başladığı yeniden yapılanma ve dinamik iş yapış anlayışının olumlu sonuçlarını 2020 yılında tekrar ilk 5’e girerek rakamlara da yansıtan Güneş Sigorta’da yeni oluşturulan Strateji ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığına Bilal Türkmen atanırken, İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını Fatih Yıldız üstlendi. Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı olarak Atakan Bektaş göreve başlarken, Bankasürans Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak ise Doğukan Karakaya görevlendirildi.

Bilal Türkmen hakkında

Bilal Türkmen, Ankara Atatürk Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, lisans eğitimine Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünde başladı, Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2010 yılında Almanya’da, yönetim danışmanlık firması Atheneum Partners’da analist olarak başladı. Sigortacılık sektörüne ise Aksigorta bünyesinde “Yönetici Yetiştirme” programı ile giriş yaptı. 2012 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı’na geçiş yapan Türkmen, Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde Hazine Uzmanı olarak çalıştıktan sonra, 2018 Ekim ayında DASK’ın Teknik İşleticisi konumundaki Eureko Sigorta’ya geçerek, DASK Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.

Güneş Sigorta ailesine 2019 Ağustos ayında Strateji, Proje Yönetimi, Süreç Yönetimi ve Kurumsal İletişim ve Yönetim Koordinasyon fonksiyonlarından sorumlu Grup Müdürü olarak katılan Bilal Türkmen, 2020 yılı Haziran ayında Strateji ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Fatih Yıldız hakkında

Cumhuriyet Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olan Fatih Yıldız, kariyerine 2005 yılında Finansbank’da başladı.

Yıldız Holding Perakende Grubu’nda sırasıyla 2007-2013 yılları arasında Bizim Toptan Satış Mağazaları’nda İnsan Kaynakları Uzmanı ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Yöneticisi, 2013-2015 yılları arasında Şok Marketler Ticaret’te İnsan Kaynakları Yöneticisi, 2015-2018 yılları arasında Bizim Toptan Satış Mağazaları’nda İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı.

Fatih Yıldız, 2018 yılında Bereket Sigorta ile Bereket Hayat ve Emeklilik İnsan Kaynakları Müdürü olarak görevini yürüttü. 17 Haziran 2019 itibarıyla Güneş Sigorta’da İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetler Grup Müdürü olarak göreve başlayan Yıldız; 15 Haziran 2020 tarihi itibarıyla ise İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Atakan Bektaş hakkında

1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olan Atakan Bektaş, 2009-2011 yıllarında Ufuk Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

Atakan Bektaş, 1998 yılında T.C. Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda bankacılık eğitimine katıldı. T.C. Ziraat Bankası’nda sırasıyla Sermaye Piyasaları Daire Başkanlığı ve İç Kontrol Daire Başkanlığı’nda uzman, Genel Muhasebe ve Raporlama Bölüm Başkanlığı’nda yönetmen, bölüm müdürü ve 2012 yılından itibaren bölüm başkanı olarak görev yapan Bektaş; Mayıs 2015-Ekim 2018 tarihleri arasında Finansal Raporlama ve Bütçe Yönetimi Bölüm Başkanı, Ekim 2018-Kasım 2018 tarihleri arasında ise Finansal Yönetim Bölüm Başkanı olarak görev almıştır. Ayrıca Ziraat Bank Özbekistan, Türkmen Turkish Bank ve Ziraat Bank Bosnia’da Denetim ve Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır.

Şubat 2019’dan itibaren Ziraat Sigorta ile Ziraat Hayat ve Emeklilik şirketlerinde Finansal Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak halen görev yapmakta olan Atakan Bektaş, 15 Haziran 2020 tarihi itibarıyla Güneş Sigorta Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Mevcut görevinin yanı sıra Türk P&I Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ziraat, Halk ve Vakıf Emeklilik Yatırım Fonları Fon Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürüyor.

Doğukan Karakaya hakkında

2004 yılında Marmara Üniversitesi Sigortacılık bölümünden mezun olan Doğukan Karakaya, 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi MBA mezunu olup, Pazarlama bölümünde uzmanlığa hak kazandı.

Kariyerine 2003 yılında Garanti Bankası Bireysel Bankacılık alanında “Yönetici Adayı” olarak başlamış, 2005-2008 yılları arasında Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nde, 2008-2009 yılları arasında da tekrar Garanti Bankası’nda Kurumsal Bankacılık ve Krediler alanında görev almıştır.

2009 yılından itibaren Sompo Sigorta’da; Reasürans ve İş Geliştirme, Kurumsal Teknik, Ürün Yönetimi ve Pazarlama departmanlarında çeşitli görevler üstlendi. Karakaya; son olarak Sompo Sigorta’da Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. Kendisi; Ürün ve Kampanya Yönetimi, Dağıtım Kanalı Yönetimi, Dijital Pazarlama, Müşteri Deneyimi, PR ve Kurumsal İletişim alanlarında uzmanlığa sahiptir. Ayrıca, bu alanlarda birçok yurt içi ve yurt dışı eğitim ve projelerde yer almıştır.

22 Haziran 2020 tarihi itibarıyla ise Güneş Sigorta’da Bankasürans Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

Kamu sigorta ve emeklilik şirketlerinin üst yönetiminde değişim