Güvenli yatırımın yeni adresi: Yerli kripto ekosistemine paylaşım, şeffaflık ve inovasyon getiriyor”

Güvenli yatırımın yeni adresi: Yerli kripto ekosistemine paylaşım, şeffaflık ve inovasyon getiriyor”

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ında Geliştirilen Ekonobi, Türkiye’deki kripto ekosistemine yenilikler getirme misyonunu üstleniyor.

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ında geliştirilen yerli kripto para borsası Ekonobi, kripto para ve blockchain teknolojilerinde şeffaflık ve güvenliği artırarak sektöre yeni bir soluk getiriyor. Gülpaşa Kılınç, Ekonobi’nin kurucusu olarak, Türkiye’deki kripto para piyasasını dönüştürecek yasal düzenlemeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Potansiyeli Yüksek

Kılınç, “Türkiye’deki yasal düzenlemelerin kripto para borsalarını daha şeffaf ve güvenilir kılmak, yatırımcıların haklarını en üst düzeyde korumak adına büyük bir fırsat sunduğunu” belirtti. Ayrıca, bu düzenlemelerin Türkiye’nin blockchain teknolojisindeki potansiyelini ortaya çıkararak yeni girişimler için kapılar açacağını ve uluslararası rekabette Türkiye’yi ileriye taşıyacağını vurguladı.

Ekonomimize Ciddi Katma Değer Sağlayacak

Kılınç, “Ülkemizde kripto para ve blockchain teknolojilerinin doğru şekilde kullanılması ve bu alandaki potansiyelin fark edilmesi, Türkiye’nin dijital dönüşümünü hızlandıracak ve ekonomimize ciddi katma değerler sağlayacaktır,” dedi. Ekonobi olarak, sektördeki diğer oyuncularla iş birliği içinde olmaya ve Türkiye’nin dijital dönüşümde öncü bir rol üstlenmeye hazır olduklarını ifade etti.

Ekonobi, kullanıcı varlıklarını korumak için bir yandan gelişmiş teknolojik altyapılar ve güvenlik sistemleri kullanırken, diğer yandan alanında dünyanın en güçlü firması Fireblocks ile çözüm ortaklığı anlaşması imzaladı. Kılınç, borsanın şeffaflık prensibini her zaman ön planda tutacağını ve müşterilere piyasa dinamikleri hakkında sürekli bilgilendirme yaparak bilinçli yatırımlar yapmaya teşvik etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yarışmalarla kullanıcılara hem her gün kazandırmayı, hem de piyasa farkındalığını artırmayı hedefliyoruz

Diğer yerli borsalardan farklı olarak yenilikçi yaklaşımlar geliştirdiklerini dile getiren Kılınç, “Ekonobi olarak kullanıcılarımızın platformumuzda aktif ve bilgilendirilmiş bir şekilde yer almalarını teşvik etmek amacıyla, her gün Bitcoin Fiyat Tahmin Yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmada, gün sonundaki Bitcoin fiyatını en yakın tahmin eden ilk 50 kullanıcıya 1.000 TL’ye varan değerlerde platformumuzun özgün dijital varlığı olan OBIX Token ödül olarak verilmektedir.

Kullanıcılarımızın, platformumuzla daha fazla etkileşim kurmaları ve piyasa dinamiklerine daha hızlı adapte olabilmeleri için yakın zamanda Bitcoin Yön Tahmin Yarışması, Altcoin Fiyat Tahmin Yarışması ve Coin Savaşları gibi etkinliklerimizi sırayla yayına alacağız.

Kullanıcılarımız, Aktivite Puan Sistemi ile platform üzerinde kayıt olma, kimlik doğrulama, takma ad oluşturma gibi tek seferlik aktivitelerinden işlem yapma, fon tutma, günlük giriş yapma gibi düzenli yapılabilecek aktivitelere kadar, her hareketlerinde puan kazanabilmektedir. Bu puanları ile yukarıda bahsettiğimiz yarışmalara katılarak her gün ödül/ödüller kazanabilmektedir.

Önümüzdeki dönemde, Ekonobi’nin borsa token’ı OBIX Token’ın kullanım alanını genişleterek, kullanıcılarımıza Ekonobi platformunda daha fazla fayda sağlamasını amaçlıyoruz.

Türk kripto ekosistemine hızlı, kolay, güvenilir platformu ile giriş yapan Ekonobi, yenilikçi ürün odağı ile sektördeki standartları yükseltmeye devam edeceğini duyurdu. Kılınç, tüm yatırımcıları ve sektör paydaşlarını önümüzdeki süreçte Ekonobi platformuna davet ederek, değerli görüş, öneri ve geri bildirimlerini duymaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.