HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nın 
sahibi Beşiktaş Yurtbay Seramik oldu

HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nın 
sahibi Beşiktaş Yurtbay Seramik oldu

HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nda 2023 yılı şampiyonu, mücadele dolu geçen final karşılaşmasında Beykoz Belediyesi’ni 33-34 yenen Beşiktaş Yurtbay Seramik oldu.


Türk sporuna ve sporcusuna verdiği destekler ile adından sık sık söz ettiren HDI Sigorta’nın isim sponsorluğunu üstlendiği, üç etap ve sekizli final usulüne göre düzenlenen HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nda, Sakarya Büyükşehir Belediye, MKE Ankaragücü Mamak, Beykoz Belediyespor, Nilüfer Belediye, Beşiktaş Yurtbay Seramik, İzmir Büyükşehir, Spor Toto ve Mihallıçcık takımlarının üst düzey mücadeleleri hentbolseverlere seyir zevki yaşattı.

15 Mart’ta oynanan çeyrek final ve 17 Mart’taki yarı final mücadelelerinin ardından turnuvada 18 Mart Cumartesi günü sona gelindi. Final müsabakasında Beykoz Belediyesi ile karşılaşan Beşiktaş Yurtbay Seramik, karşılaşmayı 33-34 önde tamamlayarak kupayı müzesine götüren taraf olurken yine takım oyuncularından Yakup Yaşar Simsar, HDI Sigorta tarafından finalin En Değerli Oyuncusu (MVP) seçildi. 


HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu finalin ardından ‘‘Türkiye Hentbol Federasyonu ile iş birliğimizin ikinci yılında, Kadınlar ve Erkekler Türkiye Kupalarına ismimizi vermekten gurur duyuyoruz. Olağanüstü mücadeleleri ile HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nda bizlere seyir zevki yaşatan tüm takımlarımıza teşekkür ediyor, forma omuz sponsorluğunu üstlendiğimiz Beşiktaş Yurtbay Seramik’in 15. Türkiye Kupası şampiyonluğunu gönülden kutluyorum.’’ mesajını iletti.