Howden’dan yeni nakliyat savaş riski sigortası

Howden’dan yeni nakliyat savaş riski sigortası

Howden, yeni nakliyat savaş riski çözümüyle Kızıldeniz’deki gemilere koruma sağlarken küresel tedarik zincirini güçlenmesini sağlayacak.

Howden, kargo gemilerini Kızıldeniz’deki Husilerin drone ve füze saldırılarından korumayı ve küresel tedarik zincirini güçlendirmeyi hedefleyen yeni nakliyat savaş riski sigortasını kullanıma sundu. Bab al Mendab Boğazı, Kızıldeniz ve Hint Okyanusu’nu kapsayan aktif bir çatışma bölgesindeki kargo gemilerini korumaya yönelik olan ürün, sigortalı gemi başına 50 milyon dolara kadar teminat sunacak. Şu ana kadar belirtilen en büyük limit ise gemi başına 150 milyon dolar.

Howden Kargo ve Emtia Direktör Yardımcısı Ellis Morley, ürünle ilgili şunları söyledi: “Kızıldeniz’deki çatışma, bölgedeki operasyonları olan müşteriler için önemli bir engel oluşturdu. Gemiler bu güvenlik noktasında seyrederken koruma arıyorlar ve biz de bölgedeki kargoyu gemi başına 150 milyon dolar sınırına kadar koruyan bu sigortayı faaliyete geçirmek için uzman denizcilik sigortacılarıyla birlikte çalıştık.”