İngiliz ekonomistten skandal çağrı

İngiliz ekonomistten skandal çağrı

İngiliz ekonomist Timothy Ash,  cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu öncesi Londralı yatırımcılara Borsa İstanbul’daki hisselerini satmaları çağrısında bulundu. Twitter üzerinden açıklama yapan Ash, ‘Muhalefet Kemal Kılıçdaroğlu’nun kırılganlıklarını başından beri biliyordu ve Akşener gemiden atlamaya çalıştı’ ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun ‘kazanması’ için ise skandal bir öneride bulundu.

‘KILIÇDAROĞLU İÇİN EN İYİ ŞANS’

‘Kemal Kılıçdaroğlu için şu an en iyi şans ikinci seçimden önce borsada satış yapılması’ diyen Ash, Erdoğan’ı destekleyen seçmenlerin büyük ekonomik riskler konusunda pişmanlık duymasının sağlanabileceğini savundu. İngiliz ekonomist Ash daha önce de muhalefet kazanırsa Batı’lı sermayenin Türkiye’ye akacağını öne sürmüştü.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ERDOĞAN’IN DENGİ OLMADIĞINI DÜŞÜNMÜŞTÜM”

Ash daha önce yaptığı sosyal medya paylaşımında da, “Kılıçdaroğlu ile birkaç ay önce Londra’da diğer yatırımcılarla birlikte görüştüm ve sorulara verdiği yanıtların zayıf ve şaşırtıcı olduğunu düşündüm. O zamanlar bu adamın bir kampanyada Erdoğan’ın dengi olmadığını düşünmüştüm. Bu endişeler bir şekilde gerçekleşti.’ dedi.