Kasko sigortası teminatları nelerdir?

Kasko sigortası teminatları nelerdir?

Kasko sigortası, tüm araç sahiplerinin yaptırması önerilen sigorta türlerinden biridir. Zorunlu trafik sigortası ile sıklıkla karıştırılsa da aslında kasko ile trafik sigortası birbirinden farklıdır. Zorunlu trafik sigortası istenmeyen durumlarda karşı tarafın masraflarını karşılar. Oysa kasko sigortası sizin aracınızda meydana gelen hasarları karşılar ve bu nedenle araç sahipleri için son derece önemli bir teminattır.

Her gün trafiğe binlerce araç çıkıyor, bu da istisnasız her gün kaza riskinin olduğu anlamına geliyor. Trafikte herhangi bir hata yapmasanız da bir başka araç sürücünün yaptığı hata sizin aracınızda hasara neden olabilir. Her günün bunun onlarca farklı örneği yaşanıyor. İşte bu gibi durumlarda devreye kasko sigortası giriyor. Kasko sigortası, aracınıza sizin ya da bir başkasının zarar vermesi durumunda masraflarınızın limitler dahilinde karşılanmasını sağlar.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Kaza nedeniyle aracınızda meydana gelen hasarlar kasko sigortası kapsamındadır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların karşı karşıya olduğu risklerden biri de hırsızlıktır. Aracın çalınması da sigorta poliçeniz kapsamında yer alır ve bu sayede hırsızlık riskine karşı da aracınızı güvence altına almış olursunuz.  Araçlar sadece trafikte seyir halindeyken zarar görmüyor. Park halindeyken de doğal afetler, yangın, cam kırılması, anahtarın kaybolması ya da terör eylemlerinden zarar görmesi gibi riskler vardır. Sigorta poliçenize bu riskler de dahil edilebilir ve söz konusu risklerin gerçekleşmesi durumunda da hasarınızın limitler dahilinde sigortanız tarafından karşılanması mümkün olacaktır.

Yaralanmanız halinde ambulans hizmeti, kaza durumunda çekici hizmeti, hastaneye yatış yapmanız halinde refakatçinizin size ulaştırılması, konaklama masrafları gibi çeşitli masrafların da sigorta poliçeniz kapsamında olduğunu ekleyelim. Ancak her sigorta firmasının kasko sigortası poliçe kapsamı aynı olmayabilir. Bu nedenle hangi sigorta firmasını tercih ettiğinize göre teminatlar da değişkenlik gösterebilir. Yukarıda sıraladığımız teminatlar, kasko sigortası dendiğinde ilk akla gelen firmalardan biri olan AXA Sigorta tarafından sunuluyor. Bu arada AXA Sigorta’nın sokakta yaşayan dostları da unutmadığını, istenmeyen durumlara karşı sokakta yaşayan dostların da teminat kapsamında olduğunu belirtelim.

AXA Kasko Sigortası Hangi Avantajları Sunuyor?

Elbette kasko sigortası yaptırmak isteyenler hangi sigorta firmasının daha avantajlı olduğunu araştırması gerekir. Çok sayıda araç sahibinin tercihini AXA Sigorta yönünde kullanmasının bir değil birden fazla nedeni var. İşte bazıları…

Tamir gerektiğinde ikame araç veriliyor.

Ücretsiz orijinal parça avantajı var ve bulunmayan yedek parçalar da temin ediliyor.

3 yıl boyunca yeni değer teminatı ve yol yardım hizmeti var.

Küçük hasarlarda küçük onarım kapsamı bulunuyor.

Yanlış akaryakıt dolum teminatı, kişisel eşya teminatı ve kişisel asistan hizmetleri var.

Araç kiralamanız gerektiğinde indirim imkânı sunuluyor.
Tutumlu Kasko tercih edilirse %40 fiyat avantajı var.

Avantajlar sadece sıraladıklarımızdan ibaret değil, AXA Sigorta internet sitesine tıklayarak kasko sigortası sayfasına mutlaka göz atın. Bu sayede kasko fiyatları konusunda da fikir sahibi olabilir ve neden araç sahiplerinin bu sigortayı tercih ettiğini öğrenebilirsiniz.