Kılıçdaroğlu’ndan borsa yorumu: Küçük yatırımcı zarar görecek

Kılıçdaroğlu’ndan borsa yorumu: Küçük yatırımcı zarar görecek

EKONOMİMANSET.COM/ÖZEL HABER

Borsa İstanbul’da hızlı yükselen hisselerde düşüşler görülmeye başlandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da uyarıda bulundu. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden Kılıçdaroğlu “Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz” dedi.

ARACI KURUMLARA DİKKAT ÇEKTİ

Kılıçdaroğlu “Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak. Sonra “emir geldi, yaptım” demek yok. Benden söylemesi” ifadesini kullandı.

“KÜÇÜK YATIRIMCI AVLANAN SİZ OLACAKSINIZ”

Küçük yatırımcılara uyarıda bulunan Kılıçdaroğlu “Küçük yatırımcıyı da uyarıyorum. Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız” değerlendirmesini yaptı.

“SOYMAYA HAZIRLANIYORLAR”

Kılıçdaroğlu “Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar. SPK ve Borsa yönetimi olup biteni görmüyor mu peki? Görüyor. Zamanı gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için… İzliyorum, biliyorum” sözlerini söyledi.