Kılıçdaroğlu’ndan ‘memur Teoman’ açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan ‘memur Teoman’ açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Teoman Coşkun Dudak’ı ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, “Teoman Coşkun Dudak, rüşvet almadığı için ikinci sınıf vatandaş görevi gören bir kişi. Ona sahip çıkmak gerek. Memur Teoman 15 Mayıs’tan sonra inşallah çok güzel bir yerde olacak” dedi.

17-25 Aralık soruşturması kapsamında Reza Zarrab’ın teklif ettiği rüşveti kabul etmeyerek gündeme gelen ve kamuoyunda Memur Teoman olarak bilinen Teoman Coşkun Dudak’ı ziyaret etti.

“BU KİŞİYE SAHİP ÇIKMAK, DEVLETE SAHİP ÇIKMAK DEMEKTİR”

Ziyaret sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“*Memur Teoman’ı ziyaret ettim. Memur Teoman bir devlet memuru, saygın bir kişi, gümrükte çalışıyor. Kendisine teklif edilen rüşvetleri almayan, almadığı için biraz ikinci sınıf vatandaş muamelesi gören bir kişi.

*Bu kişiye sahip çıkmak, devlete sahip çıkmak demektir. Çünkü bunlar partinin memuru değil, bunlar devletin memuru. Memur Teoman’ı ve ailesini ziyaret etmek ve onlarla oturup kısa da olsa bir sohbet gerçekleştirmek benim için çok güzel bir olay.

“MEMUR TEOMAN, 15 MAYIS’TAN SONRA ÇOK DAHA GÜZEL YERLERDE OLACAK”

*Memur Teoman, önümüzdeki süreç içerisinde 15 Mayıs’tan sonra çok daha güzel yerlerde olacak ve devletin yine itibarını, saygınlığını koruyan, devleti için çalışan bir memur olarak görevini sürdürecek.

*Şu anda devletin içinde olup, devlet memuru değil de parti memuru gibi davranan, her türlü yolsuzluğa bulaşan, 15 Mayıs’tan sonra, ‘Acaba belgeler Bay Kemal’in eline geçer mi?’ diye belge imha etmeye kalkan sözde memurlara da seslenmek isterim. Hangi belgeyi yok ederseniz yok edin, ama Bay Kemal mutlaka o yolsuzlukların izini bulacaktır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını onların burnundan fitil fitil getirecektir.

“BU DEVLETİN MEMUR TEOMAN GİBİ KİŞİLERE İHTİYACI VAR”

*Bu devlete memur Teoman gibi, devlete sahip çıkan, aldığı maaşın hakkını veren kişilere ihtiyacımız var. Parti memuru olup da adı yolsuzluklara bulaşan kişilerle bizim işimiz yok. Bunları devlet kademelerinden tasfiye etmek de bizim görevimiz. Bütün memur Teomanlara, devleti için çalışanlara, vatandaşları için çalışanlara, onların hakkını teslim edenlere İzmir’den selam olsun”

“NAMUSLU, DÜRÜST ADAMA SAHİP ÇIKMAK BAY KEMAL’İN GÖREVİ”

*Reza Zarraab damlarına gümrükten malı geçiremediniz, istediği kadar rüşvet verin diyor. Konuşma şöyle bitiyor. Memur Teoman rüşvet almayınca Reza Zarrab şunu söylüyor: Teoman’a neler ne vaatler, yok ama yok adam almıyor. Namuslu, dürüst adama sahip çıkmak Bay Kemal’in görevi…”