Kredi hayat sigortasını yenileyerek daha uygun poliçe almak mümkün

Kredi hayat sigortasını yenileyerek daha uygun poliçe almak mümkün

BDDK’nın son verilerine göre Ocak ayından bu tarafa kullanılan toplam konut kredisi miktarı 443 milyar lirayı aştı. Faiz avantajından ötürü söz konusu kredilerin önemli bir bölümü de hayat sigortalı olarak tercih edildi. Kullanılan kredilerin hayat sigortası poliçelerinin, her yıl otomatik olarak yenilendiği bilgisini paylaşan Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Murat Akçay, tüketicilerin daha uygun maliyetlere kredi hayat sigortalarını yenileme fırsatı bulunduğunu söyledi. Olayinkolayi.com isimli dijital platformun, bankalara oranla yüzde 40’a varan avantajlı fiyatlara kredi hayat sigortası sunduğunu açıklayan Akçay, siteyi ziyaret eden kullanıcıların, daha önce almış oldukları kredilerin hayat sigortalarını da uygun fiyata yenileyebildiklerini belirtti.

Müşterilerinin kredi yolculuklarını pratik hale getirmek amacıyla yola çıkan olayinkolayi.com, yenileme dönemi gelen kredi hayat sigortaları için de avantajlı poliçe fiyatları sunuyor. Daha önce kredi çekerken hayat sigortasına yüksek bedeller ödemiş olan tüketiciler, devam eden kredilerinin hayat sigortasını yenileme döneminde, olayinkolayi.com sitesini ziyaret ederek yüzde 40’a varan oranlarda tasarruf edebiliyor.

Kredi kullanacaklara ücretsiz asistanlık hizmeti sunuyor

Kullanıcılarına pek çok işlem kolaylığını bir arada sunan olayinkolayi.com platformunu ziyaret edenler, “Kredi Asistanı” uygulaması sayesinde, kendilerine özel kredi tekliflerini listeleyerek en uygun indirim ve faiz oranlarını tek ekranda görebiliyor. Ziyaretçiler, kredi çekmeden önce kullanabilecekleri kredi miktarını ve kredi dosya masrafını da yine aynı ekrandan kolaylıkla hesaplayabiliyor. Olayinkolayi.com sunduğu ücretsiz hizmet ile de, hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi numarası veya Whatsapp hattı üzerinden anlık yanıt sistemiyle, müşterilerinden gelen soruları, asistanları aracılığıyla cevaplıyor.