Liverpool satışa çıkarıldı

Liverpool satışa çıkarıldı

Fenway Sports Grup (FSG) sahibi John Henry, Şampiyonlar Ligi ve Premier Lig’i kazanmasından sadece birkaç yıl sonra Liverpool’u satışa çıkardı

The Athletic’ten David Ornstein, Liverpool Futbol Kulübü’nün satışa çıkarıldığını bildirdi. Ornstein, “ilgilenenler için tam bir satış sunumu hazırlandığını” ve finans şirketleri “Goldman Sachs ve Morgan Stanley’nin sürece yardımcı olmak için tutulduğunu” yazıyor.

FSG’den bir sözcü, The Athletic’e yaptığı açıklamada, uzun süredir olduğu gibi üçüncü taraf yatırımlarına işaret etse de hazırlanan rapor, tam bir satışın mümkün olduğunu gösteriyor. FSG’nin açıklaması şöyle:

“Son zamanlarda EPL kulüplerinde bir dizi sahiplik değişikliği söylentileri oldu. Kaçınılmaz olarak bize de düzenli olarak Fenway Sports Group’un Liverpool’daki sahipliği soruluyor. FSG, Liverpool’da hissedar olmak isteyen üçüncü taraflardan sık sık niyet beyanı aldı. Daha önce de, doğru şartlar ve koşullar altında, bir kulüp olarak Liverpool’un menfaatlerine uygun olması halinde yeni hissedarları değerlendirebileceğimiz söylenmişti. Grubumuz, hem saha içinde hem de saha dışında Liverpool’un başarısına olan bağlılığını sürdürmektedir.”

Başarılar art arda gelmişti…
FSG, 2010 yılında kulübü devraldığından bu yana Liverpool’u yönetiyor. 12 yıl boyunca kutuplaştırıcı figürler olarak dikkat çekse de Anfield’a başarı getirdi. Bu süre zarfında Kırmızılar, Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi de dahil olmak üzere sekiz kupa kazandı. Bu başarıların çoğu, kısa süre önce imzaladığı yeni bir sözleşmeyle uzun vadeli geleceğini kulübe adayan Jürgen Klopp’un tarihi saltanatı sırasında geldi.