Motosiklet tutkunlarına Sigortam.net güvencesi

Motosiklet tutkunlarına Sigortam.net güvencesi

Türkiye’nin dijital sigortacılık platformu Sigortam.net, ‘Müşterinin Şampiyonu’ olma vizyonuyla sunduğu hizmetlerine Motosiklet Kaskosu’nu da dahil etti. 0-5 yaş arası ve minimum 150.000 TL üzeri araçlar için geçerli olacak bu sigortayla, motosiklet kullanıcıları yolculuklarının keyfini güvenle çıkarabilecekler.

24 yıllık deneyimiyle 9 milyonu aşkın müşteriye hizmet vererek Türkiye’nin insurtech markası olan Sigortam.net, sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek müşterilerini Motosiklet Kaskosu ile buluşturuyor.

Sigortam.net’ten Motosiklet Kasko Sigortası yaptıranlar, 5 yaş altı ve 150.000 TL üzeri motosikletleri için uygun primlerle güvenli ve keyifli bir yolculuk teminatı elde ediyor. Motosiklet Kaskosu, sigortalının kendi motorunu, araç seyir halinde ya da park halindeyken meydana gelebilecek çarpma, çarpılma, çarpışma, düşme, devrilme, yaralanma gibi kaza ve olumsuz durumlara karşı koruyor. Aynı zamanda trafikte yaşanabilecek ölümlü ya da yaralanmalı kazalarda ortaya çıkabilecek maddi ve manevi tazminatları da kapsayabilen teminatlar sayesinde araç kullanıcılarını koruma altına alabiliyor. Motosiklet Kaskosu, Zorunlu Trafik Sigortası’nın karşılamadığı durumlar için ek bir güvence sağlıyor.

Sigortam.net CEO’su Ataman Kalkan, Türkiye’de araç cinsi bazında yapılan istatistiklere göre motosikletlerin ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında üçüncü sırada yer almasına karşın, sigorta yaptırma oranlarına bakıldığında ise son sırada olduğunu belirterek konuya ilişkin şunları söylüyor:

“Pandemi dönemi sonrası başlayan ve özellikle son dönemde gözlemlenen araç fiyatlarındaki yükseliş, ülkemiz genelinde motosiklet kullanımına yönelik talebi de artırdı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, motosiklet satışları her geçen yıl bir öncekine kıyasla artış gösterirken, Kasım 2023’ten bu yana ülkemizde motosiklet kullanım sayısı 5 milyona ulaştı. Ancak, yapılan araştırmalar gösteriyor ki motosiklet kullanıcıları, artan kullanım oranlarına rağmen sigortalılık konusunda geri planda kalıyor. Sigortam.net olarak biz, müşterilerimizin güvenliğini ve rahatlığını her zaman önceliğimiz olarak gördük. Motosiklet tutkunları için sunduğumuz bu yeni hizmetle, artık onların da yolların keyfini güvenle çıkarmalarını sağlamak istiyoruz. Çünkü Motosiklet Kaskosu, zorunlu trafik sigortasının yanında tam bir güvence sunuyor. Bu sayede motosiklet kullanıcıları, hem maddi hasarlara hem de trafik kazalarının yol açabileceği maddi ve manevi tazminatlara karşı koruma altına giriyor. Tüm motosiklet tutkunlarına güvenli ve ‘güvenceli’ sürüşler diliyoruz.”