Musk, Tesla için reklam vermeme inadından vazgeçti

Musk, Tesla için reklam vermeme inadından vazgeçti

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisi için reklam yapacağını açıkladı.

Otomobil satışlarını artırmak için geleneksel reklamcılığı tercih etmeyen Tesla CEO’su Musk, şirketin Teksas Austin’deki yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada, “Sanırım reklamcılığın harika olduğunu söylemeliyim. Biraz reklam verip, nasıl gittiğini göreceğiz.” dedi.

Diğer taraftan, istifa edebileceğine dair piyasa söylentilerini yalanlayan Musk, uzun süredir ertelenen Cybertruck teslimatının gerçekleşeceğini de tekrar teyit etti.

Musk, 2019’da yaptığı bir Twitter paylaşımında “reklamdan nefret ettiğini” ve reklam için harcanan parayı daha iyi ürünler geliştirmek için kullandıklarını belirterek, reklam verme fikrine yıllarca direnmişti.

Analistler, Musk’ın yaptığı bu açıklamayı, artan rekabetin ve yavaşlayan ekonominin Tesla fiyatlarını düşürmeye zorladığı bir dönemde, satışları artırma çabası olarak nitelendirdi.

Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın alması ile şirket personelinin yaklaşık yüzde 80’ini kaybetmesinin ardından reklam verenler, sosyal medya platformunu tercih etmemeye başlamıştı.