Papara’dan AB ülkelerine 1 Euro, İngiltere’ye 1 sterlin komisyonla para transferi

Papara’dan AB ülkelerine 1 Euro, İngiltere’ye 1 sterlin komisyonla para transferi

PSM DERGİSİ

Papara, Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve Birleşik Krallık’a (İngiltere) aynı gün 1 Euro veya 1 sterlin sabit işlem ücretiyle para göndermeyi mümkün kılan yurt dışı para transferi hizmetini duyurdu.

Papara kullanıcıları, yurt dışı para transferi hizmetiyle SEPA (ortak para birimi olarak Euro kullanan ülkeler) bölgesine ve Birleşik Krallık’taki banka hesaplarının IBAN’larına hızlı, kolay ve güvenli bir biçimde para transferi yapabilecek. İşlem ücreti sabit olacak, gönderilen tutara göre değişmeyecek.

Papara kullanıcıları Türkiye’de EFT yapar gibi, alıcıya ve transfer detaylarına dair minimum bilgi girerek SEPA ülkelerine kolayca para gönderebiliyor. Kullanıcıların “Bekleyen İşlemler” adımında gönderim sürecini takip edebildikleri transferler, alıcının hesabına dakikalar içinde ulaşıyor.

Sadece alıcı ülkelerin resmî tatillerinde veya mesai saati dışındaki bir saatte yapılan transferlerin alıcıya ulaşması 1 iş gününü bulabiliyor. Öte yandan Papara, yurt dışı para gönderme süreçleri için sunduğu hız ve kolaylığı deneyimlemek isteyen kullanıcılardan, 2023 boyunca yapacağı ilk transferde işlem ücreti almıyor.

Papara, tüm kullanıcılarına açtığı yurt dışı para gönderme hizmetini önümüzdeki dönemde yeni ülkelerle genişletecek. Şirket, yeni güncellemelerle Asya ve Amerika kıtalarını kapsayacak şekilde para transferi yapılan ülke sayısını 100’e çıkaracak. Ayrıca bazı ülkelerde yalnızca IBAN’a değil, ülkelerin güvenilir dijital cüzdan uygulamalarına da para transferi yapılabilecek.