Pazarama’nın sektördeki yükselişi tüm hızıyla devam ediyor!

Pazarama’nın sektördeki yükselişi tüm hızıyla devam ediyor!

Kullanıcılarına günlük hayatın her anında tek uygulamadan ihtiyaçlarını karşılamayı vaat eden online alışveriş platformu Pazarama, sektöründeki yükselişini sürdürüyor.

Türkiye İş Bankası iştiraki Pazarama, İstanbul Levent İş Kuleleri’ndeki ofisi, Nişantaşı İş Mekan’da yer alan fiziksel mağazası, İstanbul Kartal Manzara Adalar’da bulunan 10 bin metrekarelik deposu ile Ar-Ge departmanının da yer aldığı ofisi ve fiziksel mağazasıyla elektronikten kozmetiğe, modadan ev & yaşama kadar binlerce ürünü tüketicilerle buluşturuyor.

E-ticaret ve finansal hizmetlerde “herkes için en iyisi

Türkiye’nin hızla büyüyen yenilikçi alışveriş platformu Pazarama’da, online alışverişin yanı sıra akaryakıt ödemeleri, tatil rezervasyonu gibi birçok farklı hizmet bir arada sunuluyor. Kullanıcılara ödeme anında indirim, taksit ve puan gibi pek çok kolaylık sağlayan marka, online alışveriş ve e-ticaret sektörüne tüm paydaşlar için yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlıyor.

Çatı şirketi Topkapı Elektronik Hizmetler ve Danışmanlık A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Pazarama, ürüne odaklanırken hizmet kalitesini de göz önünde bulunduran, hem alıcıların hem de satıcıların finansal sağlığını düşünen yapılanmasıyla büyümesini sürdürüyor. Kendini e-ticaret ve finansal hizmetlerin kesiştiği alanın “herkes için en iyi hali” olarak konumlandıran Pazarama, online alışveriş sektöründeki tüm paydaşların kazandığı yeni bir ekosistem olmayı hedefliyor.

Paydaşlarının dijital yol arkadaşı

Müşterilerine uçtan uca daha “kolay” bir deneyim sunmayı hedefleyen Pazarama, aradıkları ürünleri kolay bulabilecekleri, siparişlerini kolay takip edecekleri, kolay iade yapabilecekleri bir pazaryeri olma amacıyla ilerliyor. Türkiye’de faaliyet gösteren her ölçekteki firmayı bünyesinde bir araya getirmeyi hedefleyerek pazaryeri modeliyle ülkemizdeki online alışveriş sektörünün gelişimine katkı sağlamak isteyen Pazarama, müşteri verisini en doğru şekilde işleyerek güvenli yeni nesil ödeme çözümleriyle desteklenen iyileştirilmiş bir deneyim sunmak, tüketicilerin ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetleri tek bir platformdan sağlayarak kendilerine dijital yol arkadaşlığı yapmak ve paydaşlarının maksimum fayda sağlayacağı iş birliği modelleri geliştirmek amacıyla faaliyetlerini yürütüyor.

Kadın çalışanları destekliyor!

“İnsana yatırım” ve “çalışan memnuniyeti” ilkelerine her zaman öncelik veren Pazarama, çalışanlarının gelişimi ve memnuniyeti için sürekli yatırım yapıyor. Kadın çalışanlarına özel uygulamalarıyla kadın istihdamını destekliyor ve mevcut durumda yüzde 42 olan kadın yönetici oranını daha da yukarı çekmeyi planlıyor. Kadınların iş hayatında var olmalarını çok önemseyen ve destekleyen Pazarama, kadın çalışan istihdamını artırmak üzere çeşitli teşvik uygulamalarını hayata geçiriyor. Kadın çalışanlara özel olarak hazırlanan eğitim ve seminer programları kapsamında ise kadın çalışanların yetkinliklerinin artırılması sağlanıyor.

Çeçilya Baysal / Pazarama İş Geliştirme ve Ürün Yönetimi Direktörü

“Pazarama’da engel yok, her daim destekleniyoruz”

Pazarama’da deneyim müdürü olarak başlayan kariyer yolculuğum İş Geliştirme ve Ürün Yönetimi Direktörü olarak devam ediyor. Pazarama’nın kadın liderler olarak bize sağladığı en büyük motivasyon “eşitlikçi” ve “sesimizin gür çıktığı” bir kültür yaratması. Burada önümüzde engellerin olmadığını ve her daim desteklendiğimizi hissediyoruz. Pazarama’daki iş birlikçi yaklaşımın, huzur ve güven ortamının bize güç kattığına inanıyorum.

Esra Tonka / Pazarama İş Analizi Direktörü

“Sürdürülebilir başarının anahtarı, toplumsal cinsiyet eşitliği”

Fikir aşaması ve ilk çalışmaların başladığı günden bu yana Pazarama’da, ürünün geliştirilip yaygınlaşmasına katkı sağlayan projelerin ürün yönetimi, proje yönetimi, analizinde yönetici olarak görev aldım. Doğuşuna tanıklık ettiğim Pazarama’nın bugün sektörde geldiği noktayı görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin olmadığı bir çalışma ortamında sürdürülebilir bir başarıdan bahsedilemez. Bu noktada Pazarama, kadın çalışanların yeteneklerine değer veren bir ortam sunuyor, kadın çalışan sayısı sektördeki birçok firmaya göre daha yüksek oranda seyrediyor. Kadın yöneticilerin Pazarama’daki çalışmaları, şirketin büyümesine ve başarısına önemli bir katkı sağlıyor. Pazarama’nın bakış açısıyla doğru orantılı olarak kadın yönetici arkadaşlarımın sayısının ilerde daha da artacağına, başarılarımızın katlanacağına inanıyorum.

Işıl Akel / PazaramaTatil İş Geliştirme ve Ürün Yönetimi Direktörü

“Gelişim ve değişime açık yapımız bizi güçlü kılıyor”

Pazarama’da tatil hizmetleri alanında İş Geliştirme Direktörü olarak görev alıyorum. PazaramaTatil olarak, kullanıcılarımıza yönelik özel kampanyalar düzenliyoruz. Özellikle otel rezervasyonlarında hem yurt içi hem de yurt dışı tatil seçenekleri sunup çeşitli avantajlar yaratıyoruz. Uçak bileti ve araç kiralama seçeneklerimizle de müşterilerimizin uçtan uca tatil deneyimlerine ortak oluyoruz. Pazarama’da kadın çalışan olarak yeni projelerimizi hayata geçirirken takım arkadaşlarımızla yarattığımız hızlı ve kolay çözümler, üst yönetim kadromuzun fikirlerimizi geliştirmemizde yardımcı olması ve gerekli desteği bize sağlaması, sürekli gelişmeye ve değişime açık olmamız çalışmanın en güçlü ve en keyifli yanları diyebilirim.

Özlem Kasım Önceler / Pazarama Yazılım Geliştirme Direktörü

“Biz kocaman bir aileyiz”

2021 yılının kasım ayında, Pazarama henüz yaşını doldurmamışken kariyerimin en keyifli, tempolu ve öğretici yolcuğu başladı. Backend teknolojileri müdürü olarak çalışmaya başladığım Pazarama’da, 2022 yılının kasım ayından bu yana Yazılım Geliştirme Direktörü olarak çalışıyorum. Hızla büyüyen ekibime katılan sorumluluk sahibi, çalışkan ve teknolojiyi yakından takip eden harika ekip arkadaşlarımla kocaman bir aile olduk.

Yapıcı bir dil kullanmak, empati yapabilmek ve açık iletişim kurmak vazgeçmeyeceğim değerlerimi oluşturuyor. “İnsan odaklı liderlik” olgusuna çok inanıyorum ve birlikte çalıştığım lider arkadaşlarıma da bu yönde destek oluyorum. Yoğun tempolu dönemlerimiz olsa dahi ekiplerimizin kişisel gelişimlerine de özen gösteriyoruz ve düzenli olarak eğitim planlamaları yapıyoruz.
Pazarama ailesi olarak bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrasında da müşteri ve satıcılarımızın hayatlarını kolaylaştıran çözümlerimizle sektöre katkı sağlamaya devam edeceğiz. Uçtan uca tüm ihtiyaçların karşılandığı bir platform olma yolunda hızla gelişen ve büyüyen Pazarama’nın sadece yurt içi değil yurt dışında da önemli başarılara imza atacağına eminim.