QNBEYOND Hızlandırma Programı 4. dönem girişimleri mezun oldu

QNBEYOND Hızlandırma Programı 4. dönem girişimleri mezun oldu

QNBEYOND Hızlandırma Programı 4. Dönemi 27 Ekim Perşembe günü online olarak düzenlenen Demo Day etkinliği ile son buldu.

QNB Finansbank’tan yapılan açıklamaya göre, programa katılan 8 girişimin yatırımcılar, potansiyel iş ortakları ve ekosistemin geri kalan aktörleriyle buluştuğu Demo Day’de dikkat çekici iş birlikleri ve büyüme oranları paylaşıldı.

Hızlandırma programından mezun olan 8 girişim ve QNB Finansbank arasında sekiz iş birliği gerçekleşirken; girişimlerin globalde büyüme oranları ve gelişmeleri ilgi çekici oldu. QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın dördüncü dönemine katılan 8 girişim, QNB Finansbank ile 8 iş birliğine imza atarken, devam eden PoC (Kavram Kanıtlama Çalışması) adedi ise 12 olarak açıklandı.

Demo Day’de girişimlerin ciroda ve müşteri sayısındaki büyüme oranları, ürün lansmanları, tamamlanan yatırımlar ve yurt dışına açılma konuları dikkati çekti.

QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın öne çıkan faydalarından biri olan mentorlarla girişimler arasında program boyunca 100’e yakın görüşme gerçekleşirken girişimler, programdaki iş ortaklarından yaklaşık 1,4 milyon TL indirim ve hibe kullandılar.

QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın 4. dönem mezunu olan 8 girişimin program boyunca gösterdikleri gelişimler şu şekilde sıralandı:

Ekos.ai: Profesyonellere ve şirket çalışanlarına gerçek zamanlı networking deneyimi sağlayan yapay zeka destekli sanal etkinlik platformu Ekos.ai, program boyunca ekibini Amerika’da büyütmeye devam etti.

Emlaksat: Evini satmak isteyenlerle dijital platformu üzerinden uçtan uca servisler sunan, Türkiye’nin ilk sabit hizmet bedeli ile çalışan, teknoloji tabanlı, online gayrimenkul danışmanlığı şirketi Emlaksat, faaliyete başladığı 15. ayda 100 milyon TL’lik bir satış hacmi yakaladı.

FirstBatch: Kullanıcıların kendi açık verisini yapay zeka ile bir merkeziyetsiz kimliğe dönüştürüp her türlü blockchain uygulamasını kişiselleştiren protokol FirstBatch, program sonunda aralarında QNBEYOND Ventures, Paribu Ventures, Foresight Ventures, Signum Capital, Animoca Brands Forj Network, MEXC Global’ın yanı sıra Coinbase ve HashKey’den melek yatırımcıların da katıldığı turda 30 milyon dolar değerleme ile tohum öncesi yatırım turunu kapadı.

Hockeystack: SaaS şirketlerinin tüm verilerini tek bir yerde toplayan ve görselleştirmesini sağlayan bir analitik girişimi Hockeystack, program boyunca iyileştirdikleri büyüme operasyonlarıyla aylık 1 milyon görüntülenme ve 6 bin tıklamaya ulaşmayı başardı.

Tamamlıyo: Sigorta şirketleri ile dijital işletmeleri uçtan uca entegre eden sigorta girişimi Tamamlıyo, programdan mezun olurken müşterisi Easy Travel’dan 30 milyon değerleme ile yatırımını açıkladı.

Transferchain: Blokzincir, kriptografi ve bulut teknolojilerini birleştirerek kullanıcıların; gizli ve güvenli veri transferi, depolama, yedekleme yapmasını ve mesajlaşmasını sağlayan girişim Transferchain, bugüne kadar toplam aldığı yatırımı 1,2 milyon dolar olarak açıklarken, Avrupa, Amerika, Latin Amerika ve Türkiye’den 40’dan fazla kurumu müşteri olarak sisteme dahile ettiklerini belirtti.

Radius: Etkileşime geçilmek istenilen hedef kitleyi, mevcut yaşam tarzlarını, tercihlerini ve kitlenin önceliklerini yapay zeka ile analiz ederek ticari büyüme ve etkileşim stratejisi oluşturan bir girişim Radius, gayrimenkul şirketlerine performans analizi ve performans iyileştirme çözümleri sunuyor.

VenueX: Markaların fiziksel mağazalarına ait işletme, ürün/stok ve satış verilerini Google, Facebook, Yandex ve Apple gibi global platformlara gerçek zamanlı entegre eden bir pazarlama ve reklam teknolojisi girişimi VenueX, Demo Day’de açıkladığı 750 bin dolarlık tohum yatırımına Re-Pie Asset Management liderlik ederken, tura Akiş ve Kalyon VC de katıldı.”