Ray Sigorta’dan istikrar vurgusu

Ray Sigorta’dan istikrar vurgusu

Sigorta sektörü, zorlu geçen 2023 yılını geride bırakırken, Ray Sigorta 2023 yılında da istikrarlı bir şekilde karlı büyümesini sürdü. 2024 yılı için ise konuşulan felaket senaryolarının aksine, Ray Sigorta Genel Müdürü Sayın Koray Erdoğan, “Yeni seneye yeni organizasyonumuz, enerjimiz, finansal gücümüz ve bu ülkeye çok inanan sermayedarlarımızla çok güçlü bir şekilde giriyoruz” dedi.

2023 yılını hedeflerimizin de üzerinde başarıyla kapattık

Sigorta sektörü için elim Kahramanmaraş depremi ve ekonomik dalgalanmaların gölgesinde geçen 2023 yılını geride bırakırken, Ray Sigorta 2023 yılında da istikrarlı bir şekilde karlı büyümesini sürdürdü. 2023 yılında 65. yılını kutlayan Ray Sigorta, köklü kurum tecrübesini geleceğin sigortacılığı ile buluşturarak sektörde 2024 yılında da ezber bozmaya devam edecek.

2023 yılının sektör için zor bir yıl olduğunu belirten Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan; “Sektör bu sene zorlu bir sınavdan geçti. 6 Şubat depremi, sigorta sektörü için çok zorlu bir sınav oldu. Hepimiz öncelikle bölgedeki vatandaşlarımızın ve acentelerimizin yaralarını sarmaya çalıştık. Ancak bu deprem, bize bir kez daha öz kaynak yapıları güçlü, sağlıklı bir plasman yapısına sahip ve aynı zamanda ihtiyatlı bir yatırım stratejisine sahip şirketlerin sektörde uzun vadeli var olabileceğini gösterdi. Biz Ray Sigorta olarak sağlam finansal yapımızla 2018 yılından beri devam eden büyüme trendimizi bu sene de istikrarlı bir şekilde karlı büyüme ile sürdürdük” dedi.

İstikrarlı olmayan başarı “tesadüftür”

Büyümenin her şirketin temel hedeflerinden bir tanesi olmakla birlikte, kendileri için yeterli bir kriter olmadığını söyleyen Koray Erdoğan; “Her zaman altını çizdiğim gibi, karlı, sürdürülebilir ve dengeli bir portföy ile içeriği oluşturulan büyüme çok daha değerli” dedi. 2023 yılında 65. yılını kutladıklarının altını çizerek, 2024 yılına güçlü ve alanında deneyimli bir üst yönetim kadrosu ile giriş yapıyoruz; Ray Sigorta olarak stratejik hedeflerimiz doğrultusunda organizasyon yapısını uçtan uca değiştirerek, yeni hedeflere çok güçlü bir şekilde hazır olduklarını” belirtti.
Bu hedefler için dağıtım kanalları ile güven ve iletişime dayalı olan işbirliklerini 2024 yılında da geliştirerek birlikte yol alacaklarının da altını çizen Erdoğan, acenteleri için çok yenilikçi ve fark yaratacak projelerin çok yakın zamanda hayata geçirileceğinin de müjdesini verdi.

 
Müşteri ve iş ortaklarımıza büyük sürprizlerimiz var!

Acentelerimize ve müşterilerimize alternatifli çözümler sunabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2024 yılının ekonomik açıdan zorlu bir yıl olacağı hepimizin malumu. Bu nedenle, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilmiş yeni ürünler sunmak artık kaçınılmaz. Bu doğrultuda hazırlamış olduğumuz yeni ürünlerimizin de lansmanını kısa süre sonra yapacağız. Acentelerimizin ürünlerimizi müşterilerimize daha kolay sunabilmeleri için mevcut ve yeni ürünlerin satış ekranlarında sadeleştirme çalışmalarımızda da sona gelirken, acente mobil uygulamamızı da çok yakın zamanda hizmete alacağız. Özetle ailemizin bir parçası olarak gördüğümüz iş ortaklarımızın operasyonel süreçlerini kolaylaştırarak kendilerine daha iyi hizmet sunmak için yoğun mesai harcıyoruz.” dedi.

2024’ün anahtar kelimeleri “Deneyim” ve “Tutarlılık”

2024 yılı için hazır olduklarını belirten Koray Erdoğan, “2024 yılı deneyimli şirketlerin stratejilerini hayata geçirebileceği ve son dönemde tutarlı hareket eden, iş ortaklarına kötü sürprizler yaşatmayan şirketlerin meyvelerini toplayacağı, başarılı olacağı ve pozitif ayrışacağı bir yıl olacak. Ray Sigorta olarak biz 2024 yılına hazırız, bu seneyi deneyimimiz, dengeli portföy yapımız ve güçlü iş ortaklarımız ile çok başarılı olarak geçireceğimize inancım tam ve hedeflerimiz çok büyük” dedi.