Recep Duray’dan tartışmalı danışmanlık şirketi

Recep Duray’dan tartışmalı danışmanlık şirketi

SBN Sigorta (Şeker Sigorta) Eski Genel Müdürü Recep Duray’ın iki ayrı danışmanlık şirketi kurduğu ve mali yapısı bozuk şirketlere son bir yıldır danışmanlık hizmeti vermesi sektörde tartışmalara neden oldu.

Sigorta Gündem/Özel Haber

Sigorta sektörünün yakından tanıdığı Recep Duray’ın kurduğu iki ayrı danışmanlık şirketinin son dönemlerdeki faaliyetleri sektörde tartışmalara neden oldu. Recep Duray’ın Duray &Duray ve Roda Danışmanlık şirketleriyle son dönemlerde mali yapısı bozuk sigorta şirketlerine danışmanlık yaptığı ve yüklü miktarda fatura kestiği sigorta sektöründe konuşulmaya başlandı. Hatta sigorta şirketlerine Recep Duray’ın danışmanlık şirketlerinden hizmet alınması konusunda kamu otoritelerinden baskı yapıldığı da sektörde konuşulanlar arasında. Recep Duray neden iki ayrı danışmanlık şirketi kurdu? Hangi bürokratlar sigorta şirketlerini Recep Duray’ın danışmanlık şirketlerinden hizmet almaya zorluyor. Recep Duray hangi şirketlere ne tür danışmanlık verdi, hangi şirkete ne kadar fatura kesti? Ayrıntılar sigortagundem.com’da

YORUMLAR YAZ
 • TSBSEDDK Başkanı12 ay önce
 • SEDDK başkanının neyi kim adına yaptığı anlaşılamamaktadır. TSB’de genel sekreterli yaptığı için, kendisini hala TSB yöneticisi gibi görmesi de doğru değil. Artık SEDDK başkanısın, bu Şapkanı kullanacaksın.
  SEDDK Başkanı olması da TSB’nin Genel Kuruluna girip de Tüm Genel Müdürleri aşağılama, fırça kayma hakkı vermez.
  Bu arada, bu kadar Genel Müdür’ün de aşağılanmayı, fırça yemeyi sindirmeleri de anlamak mümkün değil. Gerçi sektörün için de bulunduğu durum da, sektörün yönetici kalitesini yansıtıyor zaten.

 • ADALET12 ay önce
 • Bu fiillerin hepsi görevi kötüye kullanma suçunu teşkil eder ve TCK’da cezası vardır. Bir kamu görevlisinin şirketlere baskı yapıp da şuna işverin, şuna işvermeyin, şu ücreti ödeyin gibi bir talep, etki veya telkinde bulunması hukuken mümkün olamaz.
  Sektör batmış, bitmiş, hukukun, adaletin, doğruluğun, ahlakın önemi kalmamış.
  Kamu kurumlarının da sigorta şirketlerinin de itibarı kalmadı sektörün temizlenmesi gerekir. SEDDK’nın yöneticilerinin de, sigorta şirketlerinin yöneticilerinin de temizlenmesi ve temiz insanların atanması gerekir.

 • Bu ne ya?12 ay önce
 • İddiaların ciddiyetle incelenmesi gerekir.
  Sektörde konuşulan bu tür yolsuzluk iddiaları, taciz vb ile anılması çok kötü.
  Başından başlayarak sektörün temizlenmesi gerekir.

 • Saygınlık Olmalı12 ay önce
 • Sigorta Tahkim’in Yönetim kuruldayken sınava girdiği ve fesat karıştırdığı söyleniyor, doğru mu?
  Motorlu Taşıt Bürosundan ayrıldıktan sonra geriye dönük karar aldırdığı ve 2,2 milyon TL para aldığı söyleniyor, doğru mu?
  Şimdi bir de bu mu çıktı- Doğru mu gerçekten? ve doğru değilse bile , bu kadar iddia varsa, Sektörü denetleyen bir kurumun başında bir kişinin kalamaması gerekir. kalırsa bu kurumun saygınlığı kalamaz.

 • Ne siyah- ne beyaz-GRİ12 ay önce
 • Adamlar batmış bir şirkete alıcı bulmuş, boyayıp süslemiş ve birisine okutmuşlar. Üstüne üstlük de bir de danışmanlık ücreti almışlar. Vallahi şeytana papucunu ters giydirirler. Şirketi alan da şimdi kandırıldım diye orada, burada konuşuyormuş.

 • OT12 ay önce
 • Alınmış ot’da don durmazmış. Tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş. Şu SEDDK başkanı hakkındaki iddialar uzaya ulaştı. Adam daha dün TSB Yönetim Kuruluna katılıp Genel Müdürlere bağırıp çağırabiliyor. Yazık bu kamu kurumlarına, yazık bu sektöre, yazık memlekete, yazık