Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatından açıklama

Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatından açıklama

Müvekkilim Sezgin Baran Korkmaz hakkında sigortagundem.com adresinde yayın yapan internet haber sitesinde 10.05.2023 tarihinde ‘’SEDDK’da Sezgin Baran Korkmaz Şoku!’’ başlıklı bir haber yayınlanan haberde yer verilen iddialar gerçek dışı olup ayrıca müvekkilin şeref ve haysiyetini ihlal edici niteliktedir.

Bir iş insanı olan müvekkilim Sezgin Baran Korkmaz, hali hazırda ABD’nin Utah Eyaletinde hakkında devam eden bir dava nedeniyle tutuklu bulunmakta olup yargılama süreci devam etmektedir. Müvekkilimiz ABD’de tutuklu olarak yargılanması nedeniyle kendini savunma imkanına sahip değilken; müvekkilimizin 2010 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında SBK Holding ve holdinge bağlı şirketlerin mal varlığına ilişkin alınan tedbir kararları sonrasında SEDDK tarafından da bir sigorta şirketine ilişkin tedbirler alındığı, bunun üzerine müvekkilimizin SEDDK üst yönetimini tehdit ettiği ve yalan haber yaptırarak görevden aldırmaya çalıştığı iddia edilmiştir. Dile getirilen iddiaların hiçbiri doğru değildir.

2010 yılında müvekkilimiz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma bulunmadığı gibi o tarihte müvekkilimize ait olan SBK Holding isimli şirket de kurulu değildir. Müvekkilimize ait holdingin kısa bir süre sonra dolaylı hissedarı olduğu sigorta şirketine tedbir konduğu, bu tedbir kararı sonrasında müvekkilimizin SEDDK yetkililerini arayıp tehdit ettiği, kurul mensuplarına ilişkin yalan haber çıkardığı iddiası gerçek dışıdır. Müvekkilimizin kendisini savunabilecek ve iddialara cevap verebilecek durumda olmadığı bu zamanda manipülasyon amaçlı yapılan haberlerin takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için kamuoyuna duyurulur

Sezgin Baran Korkmaz Vekili Av. Dr. Murat Volkan Dülger