Sigorta teknolojileri Aveon Global iş birliğinde Medeniyet Üniversitesi’nde buluştu

Sigorta teknolojileri Aveon Global iş birliğinde Medeniyet Üniversitesi’nde buluştu

Aveon Global ve Medeniyet Teknopark iş birliğiyle gerçekleşen etkinlikte, genç yeteneklerin yaratıcı fikirleriyle dolu bir yarışma serüveni yaşandı.

Medeniyet Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Insurtech Ideathon, sigorta sektöründe dijital çözümler üretmek isteyen genç yeteneklerin buluşma noktası oldu. Aveon Global ve Medeniyet Teknopark ortaklığında düzenlenen etkinlik, sektördeki teknolojik dönüşümün ve inovasyonun önemini bir kez daha gösterdi.

Sigortacılık alanındaki teknolojik dönüşümü desteklemenin önemini vurgulayan etkinlik, Medeniyet Teknopark Genel Müdürü Ali Ramazan Tak, Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuriye Akbay, Aveon Global Sigorta IT & Dijital Süreç Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Melek Yılmaz, Aveon Global Sigorta Strateji&İş Geliştirme ve Sağlık&Seyahat Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı Zekeriya Dur gibi isimlerin yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve sektör paydaşının katılımıyla gerçekleşti.

Yarışmada birinci olan Bordo Takım’ın “Sigorta 360” fikri, sektörde fark yaratacak bir vizyon sunarken, ikinci sıradaki Bordo Mavi Takım’ın “Güvenli Gelecek” projesi ve üçüncü olan Yeşil Takım’ın “Kişiselleştirilmiş Seyahat Sigortası” fikri de büyük beğeni topladı. Toplamda 200 Bin TL değerinde ödülün sahiplerini bulduğu yarışmada birinci 85 Bin TL, ikinci 65 Bin TL ve üçüncü ise 50 Bin TL değerinde ödül kazandı.

Düzenlemiş oldukları Insurtech Ideathon’un amacının sektöre yeni teknolojiler kazandırmak olduğunu belirten Aveon Global Sigorta IT & Dijital Süreç Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Melek Yılmaz, yarışmanın ardından yaptığı açıklamada, “Aveon Global olarak teknolojiye yatırımlar yaparak Türkiye’deki fikirlerin ticarileşmesi gibi konularda girişimcilere destek oluyoruz. Girişimci gençlerin yenilikçi fikirleri, sigortacılık sektöründe önemli bir değişim ve gelişimin tetikleyicisi olabilir. Dolayısıyla bu tür etkinlikleri düzenli hale getirerek, sektördeki genç yeteneklerin potansiyelini ortaya çıkarıp geleceğin sigortacılarına ilham kaynağı olmalıyız. Bu yaklaşım sektöre de seviye atlatacaktır.” şeklinde konuştu. Yılmaz ayrıca, gençlerin katılımının sektördeki yenilikçi bakış açısını güçlendirdiğini ve bu tür platformların öneminin her geçen gün arttığını söyledi.