Sigortacılık sektöründe teknolojinin rolü

Sigortacılık sektöründe teknolojinin rolü

Sigorta şirketleri ve bu şirketlere teknolojik alt yapı sağlayan, çözüm üreten şirketlerin inovatif projeleriyle yarıştığı Smart-i Awards’ta kazananlar 26 Eylül’de Swissotel sahnesinde açıklanacak. Ayrıca “İnovatif Dönüşüm” başlıklı panelde sektördeki heyecan verici gelişmeler konunun uzmanları tarafından enine boyuna masaya yatırılacak. Geleceğin vizyonerleri arasında olmak için sizi masaya davet ediyoruz!

Tüm alanlarda köklü değişimlerin olduğu ve bunun da temelinde çok hızlı teknolojik gelişmelerin bulunduğu bir çağda yaşıyoruz. Sürekli değişim gösteren ve belirsizliğin yoğun bir şekilde yaşandığı piyasalarda, işletmelerin ayakta kalıp rakipleri ile rekabet edebilmesinin tek güvenilir yolu ise bilgi. Bu yüzden sigorta şirketleri de birbirleri ile rekabet edebilmek ve müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için bilgi teknolojilerinden faydalanıyorlar

İşte sigorta teknolojileri alanındaki gelişmeler, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Smart-i Awards (Smart Insurance Awards) ödül töreninde masaya yatırılacak. Teknolojinin InsurTech ekosisteminin etkisi, InsurTech’lerin geleceği, deprem ve doğal afetlerde sigorta teknolojilerinin kullanımı, tüm bu gelişmelerin sigortalı ve sigortacılara yansımaları gibi konular 26 Eylül’de gerçekleşecek panelde enine boyuna konuşulacak.

Sigorta sektörünü ve bu sektöre hizmet veren tüm paydaşları bir araya getiren yarışma; sektörün gelişmesini hedef alan yenilikçi ürün ve hizmetleri desteklemek, yeni nesil teknolojilerin sektör tarafından benimsenip yaygınlaştırılmasını sağlamak ve başarılı projeleri öne çıkararak sigorta endüstrisindeki yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. 

Smart-i Awards, 2011 yılından bu yana sigorta ile teknolojinin kesiştiği noktada geleceğe ışık tutan, sektörün lider yayını Akıllı Yaşam dergisi ve Sigorta Gündem öncülüğünde ilk olarak 2022 yılında hayata geçirildi. Yarışma Türkiye’nin sigortacılık-sigorta teknolojileri alanındaki proje bazlı ilk ve tek ödül programı.

Bu yılki ödül töreni; 12’nci Türkiye Sigorta Haftası ve 2’nci uluslararası Sigorta Zirvesi kapsamında 26 Eylül’de Swissotel’de düzenlenecek. 

SİGORTACILIK VE TEKNOLOJİ MASAYA YATIRILACAK

Panelde sektörün kanaat önderlerini ve vizyonerlerini dinleme fırsatı bulacaksınız. Geçen yılki yarışmada da “InsurTech’ler fırsat mı tehdit mi?” ve “Risk azaltıp kazanç artıran iş ortaklıkları” başlıkları altında ilgiyle izlenen iki panel düzenlenmiş, sektörün deneyimli isimleri görüşlerini ve öngörülerini paylaşmıştı.

Törene katılarak, yarışmacılarının heyecanına ortak olmak ve sigorta sektörünün geleceğinin konuşulacağı panelde geleceğin vizyonerleri arasında olmak için bize katılın. 

Yarışma başvuruları 31 Ağustos tarihlerine kadar Smart-i Awards internet sitesi üzerinden www.smartiawards.com devam edecek. Detaylar için psm@psmmag.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.