Sigortam.net, yapay zekâ teknolojisini arkasına alıyor

Sigortam.net, yapay zekâ teknolojisini arkasına alıyor

Sigortam.net’te güvenilir, şeffaf ve kişiselleştirilmiş bir deneyim

Dijital sigortacılıkta bir ilke imza atarak yapay zekâ algoritmasıyla şeffaf bir yönlendirme sunan Türkiye’nin lider insurtech markası Sigortam.net, müşterilerinin farklı opsiyonları hızlı ve güvenilir bir şekilde deneyip kendilerine en uygun poliçeden yararlanmalarını mümkün kılıyor. Sigortam.net, bu hizmeti ile hem kişiselleştirilmiş bir deneyim yaratıyor hem de müşterilerini bütünsel çözümler ile buluşturuyor.

Günümüzde sigorta şirketlerinin sağladığı hizmetin güvenilirliği ve satın alma sürecinin şeffaflığı, müşterilerin tercihlerinde en belirleyici unsurlar olarak öne çıkıyor. Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi Ernst & Young’ın (EY) yayımladığı ‘2024 Küresel Sigorta Görünümü’ raporu, sigorta şirketlerinin güven, şeffaflık ve kişiselleştirilmiş deneyim açısından daha fazla değer sağlaması gerektiğini ortaya koyuyor. Rapora göre, sigorta şirketlerinin güvenlik ve tasarruf açıklarını azaltmak ve yeni müşteri taleplerini karşılamak için süreçlerinde yapay zekâ teknolojilerine daha fazla yer vermesi gerekiyor. Türkiye’nin ilk ve lider dijital sigortacılık platformu Sigortam.net de kullandığı yapay zekâ algoritmasıyla şeffaf bir yönlendirme sunarak, müşterileri için güvenli bir liman olmaya devam ederken aynı zamanda onları kişiselleştirilmiş bir deneyim ile de buluşturuyor.

“Sigortacılıkta yapay zekadan yararlanmak kritik hale geldi”

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Sigortam.net CMO’su Selen Yığın, “Gelişen teknolojiler ve değişen müşteri beklentileri, sigorta şirketlerini önceliklerini yeniden gözden geçirmeye yönlendiriyor. Sektörün mevcut performansı ve geleceğe yönelik beklentileri açısından güven ve şeffaflık en önemli kriterler arasında yer alıyor. Bunu sağlama için de süreçlerde yapay zekâ teknolojilerinden yararlanmak kritik hale getiriyor. Ancak teknolojik ilerlemelere ayak uydururken, kişiselleştirilmiş deneyim ve bütünsel çözümler ile daha fazla değer yaratılması gerekiyor. Biz de Sigortam.net olarak müşterilerimizin farklı opsiyonlara hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşmasını sağlıyor ve kendilerine en uygun poliçeyi seçebilmeleri için ihtiyaçlarına bütünsel çözümler sunuyoruz” dedi.

“Müşterilerimize üç alternatifli şeffaf bir yönlendirme sunuyoruz”

Türkiye’de dijital sigortacılıkta bir ilke imza atarak Mart 2022’den bu yana yapay zekâ algoritmasını süreçlerine dahil ettiklerini belirten Selen Yığın, “Bu teknolojik dönüşümle birlikte müşterilerimize uygun fiyat, geniş kapsam ve fiyat-performans dengesi açısından öne çıkan ürün olmak üzere üç alternatifli şeffaf bir yönlendirme sunuyoruz. Sigortam.net olarak anlaşmalı olduğumuz 20’den fazla sigorta şirketinin teklifini, müşterilerimiz için doğru ve ihtiyaçlarına en uygun alternatifleri inceleyebilecekleri şekilde gösteriyoruz. Müşterilerimize, ‘Sizin için, ihtiyaçlarınıza uygun bir sigorta ürünü olan tüm şirketlere gittik, tüm detayları yapay zekâ teknolojisi ile inceledik ve üç farklı kritere göre sıraladık.’ diyoruz. Aynı zamanda ihtiyaç doğrultusunda poliçeleri skorlayarak kapsamıyla fiyatları karşılaştırıp fiyat-performansa göre uygun teklifi de işaret ediyoruz. Bu sistemde kullanıcının gidip sayfalarca teminatları okuyup karşılaştırmasına gerek kalmıyor. Teminatları da onlar için karşılaştırıyoruz. Tam bir şeffaflık içinde müşterilerimiz tüm teklifleri görebiliyor. İsterse sıralamasını değiştirebiliyor, isterse fiyata ya da kapsama göre sıralama yapabiliyor. Böylelikle tüm karşılaştırmaları görebiliyor ve seçimini buna göre yapabiliyor” diye konuştu.

“Önceliğimiz, müşterilerimizin güvenliği”

Online sigorta poliçesi alımının rahatlığından faydalanmak isteyen tüm müşterilerinin güvenliğine de büyük önem verdiklerine değinen Yığın, şu ifadeleri kullandı: “Sigortam.net, dijital sigortacılığın öncüsü olarak 2000 yılında kurulduğundan bu yana sunduğu hizmet kalitesi ile ismini güvenle özdeşleştirmiş bir platform. 2020 yılında TOBB tarafından verilen Güven Damgası’na sahip sigorta sektöründeki ilk şirket olduk. Kişiye özel sigorta teklifi için paylaşılan kişisel bilgiler ve daha sonra satın alma adımında paylaşılan ödeme bilgileri, global olarak kabul gören SSL protokolümüz ile korunuyor. 3D Secure ödeme altyapımız, müşteri kaydı oluşturulmasındaki tek kullanımlık şifre uygulamamız ve KVKK onay süreçlerimizin de katkısıyla müşterilerimizin güvenli bir satın alma süreci gerçekleştirmesini her zaman önceliğimize alıyoruz.