silicium, birlikte daha güvende

silicium, birlikte daha güvende

PSM DERGİSİ

Sektörde 20 yılı aşkın profesyonel yöneticilik deneyimine sahip girişimciler tarafından kurulan silicium, akıllı kartlar konusunda uçtan uca, anahtar teslimi çözümler sunuyor. silicium Yönetim Kurulu Üyeleri Öner Çetinkaya, Orhan Kılıç ve Selim Ülkü, girişimin çıkış noktasını, şirketin faaliyet alanlarını, sunduğu ürün ve hizmetleri anlatıyor…

Sektörümüze soluk katan bir yeni yıldızın doğuşuna ve parlamasına tanıklık ettik 2023 yılında.
Dijital elektroniğin ve de transistörlerin ana yapısını oluşturan silicium elementi, daha önce hiç olmadığı kadar adını alan bu şirketle anılmaya başladı.
Başta küresel salgın ve çip krizi olmak üzere Türkiye’deki tüm ilgili kamu ve finans sektörünü derinden etkileyen ve onların hazırlıksız yakalanmasına yol açan olumsuzluklar, biz şirket kurucularına pazarımız için bir süredir alternatif yaratma misyonunu yüklüyordu.
İşte bu temel gerekçeyle, 20 yılı aşan entelektüel birikime sahip biz profesyoneller, “silicium” ticari unvanlı akıllı kart teknolojileri şirketimizin kuruluşunu Mart 2023 ayında tamamladık ve faaliyetlerimize başladık.

Akıllı, güvenli, prestijli, çevreci kartlar

silicium’un küresel iş ortakları aracılığıyla sağladığı akıllı kartlar, kişiselleştirme hizmetleri ve kişiselleştirme sistemleri; başta ödeme kuruluşları, bankalar, kamu ve belediyeler gibi sektörlerde yerel ve küresel boyutta çok yaygın olarak kullanılır hale geldi.
Misyonumuz, sunmakta olduğumuz yenilikçi ürünlerle müşterilerimizin pazarda rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olmak. Vizyonumuz ise zor zamanlarda bile güvenilir ve değerli bir ortağı olduğumuzu hissettirmek ve güvenin simgesi olarak anılmak.
Finansal kuruluşlar ile müşterileri arasındaki ilişkiler açısından bakıldığında, ödeme kartından daha somut temsili oluşturan başkaca bir form faktörün olmadığını, kartın her kullanışında da oluşan bu ilişkinin biraz daha pekiştiğini düşünüyoruz. 25 yılı aşan teknolojik geçmişe sahip olan akıllı kartlar, artık işlemsel bir akıştan daha fazlası haline geldi. Banka ve müşterileri için sosyal bir sembol ve kendilerini ifade etme şekli, ülkeler içinse (pasaport ve kimlik kartları özelinde) prestij ve güvenlik ögesi olarak kabul ediliyor.
Ödeme kartları artık dünya çapında çok yaygın bir kullanım alanı buluyor. Geri dönüştürülmüş rPVC ya da toprağa karışabilir içeriklerle kullanıcılarının sürdürülebilir yaşam tarzlarını destekleyen PLA kartlar, müşterilere finansal hizmetlerini aldığı firmalar tarafından değer verildiği duygusunu pekiştiren metal kartlar, ödeme yapanın gerçek kişi olduğunu doğrulamak için geliştirilen biyometrik özellikli akıllı kartlar…

Tüm bunlar müşterinizin işletmenizi nasıl algılamasını istediğinizle ilgili. Özetle, bir karttan fazlasını konuşuyoruz. Aynı zamanda kişiselleştirilmiş bir bankacılık deneyimine, diğer bir anlamla hayata açılan bir kapıdan söz ediyoruz.
Bu noktada silicium, tüketicilerin ve bankaların kendi sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için çok yakın bir gelecekte tüm ödeme kartı ürünlerindeki ham plastiği doğa dostu materyallerle değiştirme vizyonuna da sahip.
silicium; rPVC, ahşap ve benzeri doğa dostu kartlarıyla bankalara ekolojik dönüşümlerinde destek olmaya hazır. Doğa dostu kart gövdeleri sağlamanın yanı sıra finans kuruluşlarının karbon emisyonlarını azaltmalarına yardımcı olmak için bir dizi hizmet, ürün ve program da sunuyor.

Yarının bankacılık çözümlerinde de silicium

Bankacılık ve ödeme sistemlerdeki yenilikler, kullanıcıları için zorlayıcı bir durum oluşturabiliyor. FinTek’lerin başarılı olabilmesi için bu yeni nesil ödeme ortamını anlamak kadar doğru ortakla çalışmak da çok önemli. Bu noktada;
– silicium esnektir: FinTek’ler için özelleştirilmiş ve onların taleplerine özgü çözümler sunar.
– silicium hızlıdır: Siparişleri ve projeleri gecikmeden yerine getirmek ve sonuçlandırmak ana hedeflerinden biridir.
– silicium dijitalleştiricidir: FinTek ortaklarının başarılarını etkin ve verimli bir şekilde destekler.

Dijital güvenlikte…

Giderek dijitalleşen yapılarda, fiziksel ve dijital varlıklarınızı korumak artık her şeyden daha kritik hale geldi. Hemen her gün işletmenizi hedef alan gelişmiş “oltalama” ve hack’leme yöntemlerine karşı çalışanların ve müşterilerin kimliklerini korumak için sağlam çözümlere sahip olmak artık bir zorunluluk. Bu anlamda da silicium, dünya çapında kendini kanıtlamış ve gelişmiş güvenlik çözümleriyle artık yanınızda. Çözümlerimiz, BT altyapınıza aşırı yük bindirmeden en gelişmiş korumayı uygulamanızı sağlıyor.

Danışmanlıkta…

silicium, her ölçekte ve finans sektöründeki şirketlerin hizmet ve süreçlerine yönelik çözümler sunarak dijital dönüşümlerine öncülük ediyor. İhtiyacınız olan özel işlevselliğe sahip hazır ve sertifikalı ürünlerle vizyon ve uygulama stratejisi oluşturuyor.
silicium, yeni bir ürün seçerken, altyapınızı ödeme çözümleri ve ürünleri için daha esnek hale getiriyor, yeni platformları benimserken pratik zorluklara çözümler sunuyor. Ürününüzü kullanıcılarınızın ihtiyaçları ve iş hedeflerinizle uyumlu, sürükleyici ve yenilikçi bir deneyimle zenginleştirerek kullanıcılarınızla aranızda duygusal bir bağ oluşturmanıza yardımcı oluyoruz.
Kamu ve bankacılık ürün ve hizmetlerinde uzun yıllara dayanan deneyime sahip entelektüel uzmanların yanı sıra somut sonuçlar sunmaya odaklanan teknolojik geçmişimizle proaktif bir çalışmayı benimsedik. Sektördeki en iyi uygulamaları müşterilerimizle yaptığımız çalışmalarda öğrendiklerimizle birleştirerek, iş fikirlerinizi netleştirmenize ve hayata geçirmenize yardımcı oluyoruz.
Vizyonunuzun sahada teknolojik bir çözüme dönüştürülmesini sağlamak için danışmanlık hizmetlerimizi geliştirmeye sürekli yatırım yapıyoruz. Entelektüel bilgi birikimimiz, pazara daha hızlı ulaşabilmeniz için günümüzün gelişen süreçlerine karşı kendini sürekli eğitip geliştiriyor.
silicium, işinizi sürekli gelişen pazarın zirvesine taşımak için sınıfının en iyisi sektör uzmanlarıyla çalışıyor. Birlikte omuz omuza çalışarak, işinizi tasarlamanıza zemin hazırlayan danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz.

Kişiselleştirme ve kart basım hizmetlerinde…

Aynı kurumsal yapı altında sunduğumuz benzersiz kart basımı ve kart kişiselleştirme hizmetlerimizle tüm kart çıkaran kuruluşlara benzersiz bir kolaylık ve deneyim sunuyoruz.
İster dijital ister fiziksel, ister metalden ister geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış olsun, tüm bu form faktörler bankalar ve FinTek’ler için müşterileriyle aralarındaki en güçlü bağ haline gelmiş durumda. silicium olarak bu bağı çok çeşitli kart çıkarma ve kart kişiselleştirme hizmetleriyle son derece güçlü hale getiriyoruz.
Kartın tasarlanmasından kişiselleştirilmesine ve kart sahibinin kapısına teslim edilmesine kadar tüm bu süreçlerde uzmanlaşmış bölgemizdeki tek oyuncuyuz.
silicium’da, kart tasarımınızın, eklerinizin ve ambalajınızın müşterinizin yaşamasını istediğiniz deneyimle eşleşmesini sağlıyoruz.

Banka kartlarınızı benzersiz kılmak için her bir tüketiciye özel tasarım olanakları sunuyoruz. Son kullanıcıların kartlarını tasarlamaları, bir fotoğrafla kişiselleştirmeleri için de gerekli platformu sağlıyoruz.

silicium, FinTek’lerin ihtiyaçlarına ve çevikliklerine göre uyarlanmış bir kart düzenleme hizmetleri paketini anahtar teslimi bir çözüm olarak sunuyor. Çözümlerimiz, dünya çapında ödeme şeklini dönüştürmek isteyen girişimler için hızlı ve küresel bir dağıtım imkanı sağlıyor.

Kişiselleştirme makineleri ve çözümlerinde…

silicium, tüm bankaların, FinTek’lerin ve üçüncü parti kişiselleştirme merkezlerinin ihtiyaç duyduğu Cutting Edge DOD kişiselleştirme makineleri ve sistemlerini en uygun koşullarda sunmayı bir görev edindi.
Uzakdoğu ve dünya çapında kendini kanıtlamış bir kişiselleştirme (personalizasyon) makineleri firmasının ve ürünlerinin Türkiye ve çevre ülkelerdeki tek temsilcisi konumundayız. Ayrıca entegre kişiselleştirme yazılımları sağlama konusunda da güçlü bir yazılımcı ekibine sahibiz.

Güvenli belge-kimlik ve biyometrik çözümlerinde…

silicium, kamu için “kimlik” (ID) alanında çok çeşitli ürün ve çözümler sunuyor. Kimlik ve biyometrik çözümlere yönelik uzmanlığımızı, güçlü küresel ortaklarımızla birlikte elektronik kimlik ve kamu güvenliği alanında hükümetlere, kamu otoritelerine ve özel kuruluşlara taşıyoruz.
Uçtan uca çözümlerle sunduğumuz kimlik şemalarının merkezinde pasaport, kimlik, sürücü belgesi, sağlık kartı, göçmen mülteci kartları gibi güvenli belgeler yer alıyor. Kişiselleştirme yazılım ve donanımlarıyla oluşturulan bu güvenli belgeleri, yine en yüksek güvenlik seviyesinde son kullanıcıya, yani sizlere ulaştırıyoruz.
Müşterilerimize özel olarak pazarlarında belirlenen ihtiyaçları ve/veya sorunları ele alacak ürünleri içeren müşteri odaklı, kullanıma hazır çözümleri proaktif olarak tasarlamayı ve tanıtmayı hedefliyoruz.

Gelir idareleri ve vergi otoritelerine yönelik çözümlerde…

Ürünlerin tedarik zincirini takip etmek için kamu ve gelir idarelerine yardımcı oluyoruz.
Takip ve izleme çözümleri, dijital damgalama çözümleri, ürün takip ve izleme portföyüne sahip bandrol, vergi pullarıyla satın alma gibi süreçlerin en sağlıklı şekilde yürütülmesini sağlıyoruz. Kayıt tutma, bandrol/etiketlerin çevrimiçi takibi ve saha doğrulamasının yanı sıra kayıp kaçak ve sahte ürünlere karşı mücadeleye kadar tüm yaşam döngüsünü yönetmek için etkili yönetim bilgi sistemlerini temin ediyoruz.
silicium, kısaca ihtiyaç hissettiğiniz her anda…