TARSİM’de üst düzey atama

TARSİM’de üst düzey atama

TARSİM’den yapılan açıklamaya göre; Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, 24 Temmuz tarihi itibarıyla, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Osman Yıldız’ın atandığı belirtildi. Açıklamada, 16 Eylül 2022 tarihinden itibaren TARSİM Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Burhan Demirok’a katkılarından ötürü teşekkür edilirken; Dr. Osman Yıldız’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunuldu. 

TARSİM tarafından, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Osman Yıldız hakkında şu bilgiler verildi: 

Dr. Osman Yıldız Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Ankara Üniversitesi’nden Gıda Mühendisi ve Ziraat Mühendisi ünvanı alarak derece ile mezun oldu. Anadolu Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. AÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaparak ‘‘Yüksek Mühendis’’ ve Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalı’nda Doktora programını tamamlayarak ‘‘Dr. Bilim Uzmanlığı’’ ünvanını aldı. Türkiye İstatistik Kurumu’nda çalıştı. Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yaparken, Ekim 2019 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri ve İstatistik Daire Başkanı olarak atandı. Yıldız, Strateji Geliştirme Başkanı (SGB) olarak görev yaptı. Mayıs 2020 tarihinde IPARD Yönetim Otoritesi Başkanı olarak atanan Yıldız, 3 Haziran 2020 tarihli ve 31144 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2020/253 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı. Nisan 2020 – Ocak 2021 tarihleri arasında vekâleten, 9 Ocak 2021 tarihli ve 31359 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, 2021/37 Cumhurbaşkanlığı Kararı ile asaleten Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Temmuz 2023’ten itibaren Tarım Reformu Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır. 

2010-2019 yılları arasında, TÜKAS, TBS, TARBİL, Tarım Sayımı, istatistik analizleri, proje yönetimi, tahmin ve karar verme yöntemleri, projeksiyon ve sektör analizleri konularında Tarım ve Orman Bakanlığı’nda çalışmalar yürüterek, danışmanlık yaptı. 

Mühendislik Ekonomisi ve Maliyet Analizi, Mühendislik İstatistiği, Mühendislik Yönetimi, İstatistiksel Kalite Kontrol, Süreç Yönetimi, Fiyat Endeksleri, Proje ve Risk Yönetimi, Yönetim Bilgi Sistemleri, Üretim Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Sektörel Analiz konularında Üniversitede ders vermekte ve bilimsel çalışmalar yapmaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ve Eğiticisi olan Dr. Osman Yıldız’ın ulusal ve uluslararası makale ve bildirileri bulunmaktadır. İngilizce bilen Yıldız, evli ve bir çocuk babasıdır.