Türk Nippon Sigorta’da yeni atama

Türk Nippon Sigorta’da yeni atama

Türk Nippon Sigorta’da Teknik ve Reasürans, Hasar ve Aktüerya birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine İlkay Akpınar getirildi.

1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü’nden mezun olan İlkay Akpınar, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mühendisler için İşletme Yönetimi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi AŞ’de Uzman Yardımcısı olarak başlayan Akpınar, Anadolu Sigorta AŞ’de sırasıyla Reasürans Müdürlüğü’nde Trete Uzmanı, Kadıköy Bölge Müdürlüğü Hasar Birimi’nde II.Müdür , Kurumsal Sigortacılık Müdürlüğü ve takiben  Sorumluluk, Havacılık ve Özel Risk Sigortaları Müdürlüğü’nde Yönetmen olarak görevini yürüttü. 2018 yılında bir reasürans ve sigorta brokerliği şirketinde Kurumsal Riskler Direktörü olarak görev alan Akpınar 2019 yılında Magdeburger Sigorta AŞ Reasürans ve Kurumsal Riskler Müdürü olarak atandı. Aynı yıl yine Magdeburger Sigorta AŞ’de Teknik ve Reasürans’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.

03.07.2023 tarihi itibari ile Türk Nippon Sigorta Teknik ve Reasürans, Hasar ve Aktüerya birimlerinden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevine getirilen İlkay Akpınar, Türkiye Binicilik Federasyonu Lisanslı Hakemi olup aynı zamanda iyi derecede İngilizce ile orta derecede Fransızca bilmektedir.