Türkiye Sigorta Birliği yeni Yönetim Kurulu belirlendi

Türkiye Sigorta Birliği yeni Yönetim Kurulu belirlendi

Türkiye Sigorta Birliği’nde (TSB) 2 yıl süreyle görev yapacak yeni Yönetim Kurulu belirlendi.

Türkiye Sigorta Birliği’nde 18 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen Olağan Seçimli Genel Kurul’da yeni seçilen Hayat Dışı Yönetim Komitesi ve Hayat Emeklilik Yönetim Komitesi üyeleri ilk toplantısını 29 Nisan 2024 Pazartesi günü gerçekleştirdi. İki komitenin kendi içlerinde yaptığı seçim sonucunda, Genel Kurul’da Başkanlığa seçilen Uğur Gülen’le birlikte iki yıl süre ile görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi.

Komite toplantılarında, Hayat Emeklilik Yönetim Komitesi Başkanlığına Allianz Türkiye Hayat ve Emeklilik Şirketleri Genel Müdürü Taylan Türkölmez, Komite Başkan Yardımcılığına HDI Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, Hayat Dışı Yönetim Komitesi Başkanlığına ise Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar ile Komite Başkan Yardımcılığına AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken seçildi.
Komitelerde yapılan seçimlerle birlikte Uğur Gülen’in Başkanlığında iki yıl görev yapacak Yönetim Kurulu, Taylan Türkölmez, Erol Öztürkoğlu, Ahmet Yaşar ve Yavuz Ölken’den oluştu. Türkölmez ve Yaşar aynı zamanda TSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunacak.

Yeni Yönetim Kurulu seçimine yönelik açıklama yapan TSB Başkanı Uğur Gülen, sigorta ve özel emeklilik sektörünün çatı organı olan Türkiye Sigorta Birliği’nde görev yapmanın büyük bir sorumluluk olduğunun altını çizerek, “Yönetim Kurulumuzun görev ve ödevleri çok. Hep birlikte eş güdüm içinde çalışarak, birliğimizi kendi amaçları, öyküsü ve vizyonu olan bir kuruma dönüştürerek büyük sigorta ekosistemindeki tüm paydaşlara değer yaratan yeni ve kendine ait kurumsal kimliği olan bir yapıya kavuşturacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Uğur Gülen, önceki Yönetim Kurulu’nda görev yapan ve görevini Erol Öztürkoğlu’na devreden BNP Paribas Cardif Türkiye CEO’su Cemal Kişmir’e bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı yeni Yönetim Kurulu adına teşekkürlerini de iletti.