Türkiye Sigorta “Küçük Ressamlardan Büyük Eserler” resim yarışması sonuçlandı…

Türkiye Sigorta “Küçük Ressamlardan Büyük Eserler” resim yarışması sonuçlandı…

Türkiye Sigorta çatısı altında düzenlenen ve Batman’dan Balıkesir’e, İzmir’den Diyarbakır’a ülkenin farklı birçok noktasından 4-13 yaş arası 79 çocuğun katılım sağladığı “Küçük Ressamlardan Büyük Eserler” resim yarışmasının kazananları belli oldu. Milli Uzay Yolcumuz Alper Gezeravcı’dan ilham alarak “Uzay hayallerim” teması ile gerçekleşen yarışmada çocuklar, sınırsız hayal güçleriyle renkli dünyalarını resimlerine yansıttılar.

Hayata her alanda değer katmaya devam eden Türkiye Sigorta’nın çalışanları ve acentelerinin çocukları arasında düzenlediği ve Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine 4-13 yaş arası 79 çocuğun katılım sağladığı “Küçük Ressamlardan Büyük Eserler” resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Türkiye’nin ilk insanlı uzay yolculuğunu gerçekleştirerek uzayda bayrağımızı dalgalandıran Milli Uzay Yolcumuz Alper Gezeravcı’dan ilham alınarak, farkındalık oluşturmak amacıyla yarışmanın konusu “Uzay hayallerim” olarak belirlendi. Yarışma ile çocukların resim yetenekleri keşfedilirken, aynı zamanda uzay ve bilimle ilgili hayalleri de renklerle buluştu.

Öğretim Görevlisi Serdar Kıcıklar ve Dr. Öğretim Üyesi Yüksel Balaban’ın jüri üyesi olduğu yarışmaya 3 yaş grubundan toplam 79 eser katıldı. Jüri değerlendirmeleri sonucunda 4-6 yaş, 7-9 yaş ve 10-13 yaş kategorilerinde 39 eser sergilenmeye hak kazandı. Birbirinden farklı ve güzel eserler olması dolayısıyla oldukça zorlu geçen seçim süreci sonunda 4-6 yaş, 7-9 yaş ve 10-13 yaş olarak ilk 3’e girerek ödül almaya hak kazanan çocuklar belirlendi. Kazananlara tablet, scooter, hediye çeki gibi çeşitli hediyeler verildi.

Ödül töreninde konuşan Kurumsal iletişim ve Marka Direktörü Selda Çamlıbel Özkoyuncu, “Burada gördüğümüz her bir resim, birer sanat eserinin ötesinde, çocuklarımızın hayal gücünün, yaratıcılığının ve yeteneklerinin bir yansıması. Türkiye’nin dört bir yanından gelen bu çok kıymetli eserler, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın potansiyelini ve onların hayal dünyasının ne kadar renkli ve sınırsız olduğunu bizlere gösteriyor. Dereceye girsin girmesin bu 79 eserin her birinin çok özel, çok kıymetli olduğunu belirtmek isterim. Umuyorum ki bu yarışma, çocuklarımızın sanat ve bilimle dolu yolculuğunda bir başlangıç olur.” dedi.