Uğur Özer: GES Sigorta ürünü işletmelere destek olacak

Uğur Özer: GES Sigorta ürünü işletmelere destek olacak

Sompo Sigorta’nın güneş enerji santrallerine kapsamlı ve hızlı hizmet sunan Güneş Enerji Santrali (GES) Sigortası ürünü, KOBİ’lerden gördüğü ilgi ile sektörde önemli bir ihtiyacı karşılıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yenilenebilir enerji sistemlerine yatırımı sigorta ürünleriyle destekleyen Sompo Sigorta’nın, KOBİ’lerin kullanımına sunduğu GES Sigortası ürünü sektörden yoğun ilgi gördü.

Şirket, 2020 yılında KOBİ’lerin kullanımına açtığı GES Sigortası ile zemine kurulu yer tipi elektrik üretimi yapan güneş enerji santrallerinde; yangın, doğal afetler, terör, kötü niyetli hareketler, elektronik cihaz, makine kırılması ve buna bağlı kâr kayıpları, işveren ve üçüncü şahıs mali mesuliyet gibi teminatlarla geniş kapsamda güvence sağlıyor.

GES Sigortası, aynı zamanda maddi hasara bağlı olmayan performans kaybını da teminat altına alıyor.

Sompo Sigorta’dan yenilenebilir enerjiye destek

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sompo Sigorta Kurumsal Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özer, yenilenebilir enerji kaynaklarının ve enerji verimliliğinin artırılması, güneş enerjisi potansiyelinin daha verimli şekilde kullanılmasının, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin de öncelikleri arasında yer aldığını aktararak, GES Sigorta ürününün bu alana yatırım yapan işletmelere destek olmak üzere hayata geçtiğini bildirdi.

Özer, dünyada, özellikle Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle ortaya çıkan enerji sorununun, yenilenebilir ve yerinde enerji üretiminin önemini ortaya koyduğuna dikkati çekerek, “Yenilenebilir enerji kaynakları arasında görece düşük yatırım tutarları, kolay uygulanabilir olması ve Türkiye coğrafyasının yüksek verimlilik sağlaması nedeniyle Güneş Enerji Santralleri, hem çevreci hem de ekonomik çözümler olarak karşımıza çıkıyor. Sompo Sigorta olarak ülkemizde gelişen GES sektörüne, sigorta çözümlerimizle katkı sağlamayı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

GES teminatını KOBİ’lere uygun olarak sundukları yeni ürünlerinin gördüğü ilgiden memnun olduklarını belirten Özer, şunları kaydetti:

“GES Sigortası ürünümüzle önemli bir ihtiyaca yanıt verdiğimizi gördük. Güneş enerji santrallerine geniş bir yelpazede teminat sağlayan ürünümüz ile ilk 10 ayda, 2021 yılında toplam üretiminin 3 katından fazla üretim gerçekleştirdik. KOBİ tarafında poliçe adedimizi 10 katına çıkardık. KOBİ haricinde üretimimiz artarak devam ediyor, orada da yüzde 100’ün üzerinde prim büyümesi sağladık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerimizi anlamaya ve çağın gerekliliklerine uyum sağlayan güçlü ve yenilikçi ürünlerimizle KOBİ’lerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

close

İRTİBATTA KALALIM!

En son haberlerimizle sizi güncel tutmak isteriz

İstenmeyen posta göndermiyoruz!

Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.