Unico Sigorta acenteleri ile Mısır Turu’nda buluştu

Unico Sigorta acenteleri ile  Mısır Turu’nda buluştu

Unico Sigorta, Türkiye’nin farklı illerinden 2023 4. Çeyrek Satış Kampanyasında başarılı olan acenteleri ile “Antik Mısır” temalı gezide bir araya geldi. 27 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında, yaklaşık 50 katılımcı ile gerçekleştirilen tur kapsamında, Unico Sigorta yöneticileri acenteleriyle birlikte Mısır’ın Antik Çağ’a dayanan tarihi ve kültürel zenginliklerini birlikte deneyimledi.

Yenilikçi sigortacılık ürün ve hizmetleri sunarak sürdürülebilir büyümeye hizmet eden Unico Sigorta, 27 Nisan – 3 Mayıs tarihlerinde acenteleri için bir Mısır seyahati organize etti. Turun ilk durağı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde bulunan, tarihi Kahire şehri oldu.
Dünyanın yedi harikasından biri olan Keops Piramidi başta olmak üzere esrarengiz Gize Piramitlerinin mistik atmosferiyle buluşan ziyaretçiler, Mısır Müzesi Turu’nun ardından Asvan’a hareket ettiler. Acenteler, Mısır’ın hayat damarı Nil Nehri kıyısındaki kültür ve turizm merkezlerinden Asvan’da, şehri keşfedip Philae Tapınağı’nı gezdikten sonra Cruise gemisine yerleşerek Luksor’a doğru harekete geçtiler.
Devam eden günlerde, Antik Mısır döneminde “Nubt” (Altın Kenti) olarak da bilinen Kom Ombo ziyaret edildi. Burada, bir yanı timsah tanrı Sobek’e, öbür yanı ise şahin tanrı Haroeris’e adanmış olan Kom Ombo Tapınağı’na da uğrayan ziyaretçiler, tapınağın ana eksen boyunca simetrik olarak düzenlenen alışılagelmişin dışındaki mimari yapısını da görme fırsatı yakaladı.

Edfu tapınağı ziyaretinden sonra Mısır’daki en büyük dini merkez olarak kabul edilen Luksor Tapınağı’na gitmek üzere Cruise gemisine dönüş yapıldı. Luksor’a ulaşan acenteler, Güney sığınağı anlamına gelen ve adeta açık hava müzesini andıran Luksor Tapınağı’nın tarihten günümüze kadar gelen ihtişamını ve her firavunun kendinden bir şeyler katarak geliştirmesi nedeniyle yapımı 2000 yıldan fazla süren görkemli Karnak Tapınağı’nı ziyaret ettiler.
Son günde ise yönünü firavunların gizemli mezarlığı olarak da bilinen Krallar Vadisi’ne çeviren Unico Sigorta acenteleri, ayrıca kadın firavuna ait Hatşepsut Tapınağı ile 18 metre yüksekliğe sahip olan ihtişamlı Memnon Anıtları da ziyaret etme fırsatı buldu.
Unico Sigorta Satış Direktörü Barış Tabakoğlu, “Unico Sigorta olarak tam 35 yıldır sigorta sektöründe değer yaratıyoruz. Bu yolculukta yıllardır müşterilerimizle aramızda bir köprü görevi üstlenerek her zaman yanımızda olan acentelerimiz bizim için çok kıymetli. Bu tip etkinlikler; onlarla bir araya gelmek, ilişkilerimizi güçlendirmek ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak açısından oldukça keyifli bir vesile oluyor. Mısır’ın esrarengiz ve bir o kadar etkileyici atmosferinde acentelerimiz ile buluşmak, farklı bir kültürü birlikte deneyimlemek her birimiz için eşsiz bir anı oldu. Türkiye’nin her bir köşesinde bulunan güçlü acente ağımız sayesinde her geçen gün daha da büyüyoruz. Bu başarıda payı olan tüm iş ortaklarımız ile birlikte daha nice yeni rotada buluşmayı diliyoruz.” dedi.