“Yeni Nesil Acente Eğitim Programı” hız kesmeden sürüyor

“Yeni Nesil Acente Eğitim Programı” hız kesmeden sürüyor

TSB ve TOBB sponsorluğunda TSEV & TOBB ETÜ iş birliğinde; ‘Yeni Nesil Acente Eğitim Programı’nın 11. grup eğitimleri 28 Mayıs’ta başlıyor.

Türkiye Sigorta Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Acenteleri İcra Komitesi, sigorta acentelerinin gelişimine yönelik 2022 yılında başlattığı ‘Yeni Nesil Acente Eğitim Programı’ hız kesmeden sürüyor. Acenteleri geleceğe hazırlamayı amaçlayan eğitimlerin 11. programı 28 Mayıs 2024 tarihinde online platformda başlıyor.

Sigortacılığa giriş konularından başlayarak, değişen ve gelişen müşteri taleplerine daha iyi çözümler sunulması, müşteri talep ve ihtiyaçlarını anlamada verinin kullanımının yanı sıra sigortacılık branşlarının ele alınacağı 11. gruba da eğitimler TSB’nin eğitim kurumu Türkiye Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV) ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) tarafından verilecek.
Türkiye genelinde yaklaşık 17 bin acente bulunduğunu, hızla değişen ve gelişen müşteri beklentilerinin yönetimi için meslek içi eğitimlerin çok önemli olduğuna dikkat çeken TSB Başkanı Uğur Gülen, bu alanda Birlik olarak sürdürülebilir adımlar atmaya özen gösterdiklerinin altını çizerek: “Sigortacılık insana dokunan ve iletişimin en yoğun olduğu sektörlerin başında geliyor. Sektörümüzün insana dokunan en önemli paydaşı durumundaki acentelerimizin mesleki donanıma sahip olmasını çok önemsiyoruz. TSB olarak bu yolda da eğitimi odağımıza alarak, paydaşlarımızın ve müşterilerimizin sigorta faaliyetlerinden en doğru ürün ve en iyi hizmetlerle yararlanması için güncel gelişmeleri takip etmelerine, yeni yaklaşımları uygulamalarına özen gösteriyoruz.” dedi.
2022 yılında başlayan ‘Yeni Nesil Acente Eğitim Programı’nda toplam 273 kişinin katıldığı ilk üç grubun eğitimleri 2023 yılında tamamlanırken, 2023 yılında eğitimlerine başlayan yeni 4 gruba ise toplamda 430 kişi katıldı. 2024’te başlayan üç grup halihazırda eğitimlerine devam ederken, 11. grup eğitimleri 28 Mayıs’ta başlayacak ve talebe istinaden planlamalar devam edecek.

Acenteler geleceğe hazırlanıyor…
Yeni Nesil Acente Eğitimleri’nde TSEV oto, hayat, sağlık, ferdi kaza gibi branş eğitimlere odaklanırken, TOBB ETÜ ise; Sigortacılar İçin Pazarlama Yönetimi, Modern Tüketici ve Karar Verme Süreçleri, Müşteriyi Anlamak İçin Veri Yönetimi, Sigorta Acenteleri İçin Finansal Kavramlar ve Konular, Sigorta Acenteleri İçin ‘Yeni Dünya’, ‘Yeni Hedef Kitle’ ve ‘Yeni Normallik’, Sigorta Acenteleri İçin Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi gibi başlıklarla kişisel gelişim ve yönetim eğitimleri gerçekleştiriyor.
Eğitim programına sadece levhaya kayıtlı acente çalışanlarının kayıt olabilirken, detaylı bilgi ve kayıt için egitim@tsev.org.tr adresine mail atabiliyor.