Elektrikli yerli araçta, kredi avantajına ek tasarruf fırsatı

Elektrikli yerli araçta, kredi avantajına ek tasarruf fırsatı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), elektrikli araçlara yönelik krediler için vade ve kredi tutarlarında değişikliğe gitti. Buna göre, fiyatı 900 bin liraya kadar olan elektrikli araçlar için satış fiyatının yüzde 70’i oranında 48 ay vade ile kredi verilebilecek. Fiyatı 900 bin lira ile 1,8 milyon TL arası araçlarda ise yüzde 50 oranında kredi ve 36 ay vade imkanı sunulacak. Fiyatı 1,8 milyon ile 2,2 milyon TL arası araçlarda yüzde 30 kredi ve 24 ay vade, 2,2 ile 2,8 milyon TL arası araçlarda ise yüzde 20 kredi, 12 ay vade kullanılabilecek.

Başta Türkiye’nin otomobil markası TOGG olmak üzere yerli elektrikli araçlar için geçerli olan düzenleme sonrası, bankalardan finansman desteği alacak olanlar, dilerlerse hem kendilerini, hem de aile bireylerini güvence altına almak için Kredi Hayat Sigortası da yaptırabiliyor. Taşıt kredilerinin hayat sigortası poliçelerini olayinkolayi.com üzerinden satın alanlar, bankalara göre yüzde 40’a varan oranda tasarruf ediyor.

BDDK’nın yeni düzenlemesi sonrasında, başta TOGG olmak üzere yerli elektrikli araç almak için taşıt kredisi kullanmayı planlayanlar, olayinkolayi.com platformunu kullanarak taşıt kredileriyle uyumlu hayat sigortası poliçe tekliflerini, bankalara göre oldukça avantajlı fiyatlara anında yaptırabiliyor. Üstelik dilerlerse, ödeyecekleri poliçe tutarını da taksitlendirebiliyor. Ayrıca tüketiciler, “Ne kadar kredi kullanabilirim?”, “Kredi faizi ne olur”, “Dosya masrafları ne tutar?” gibi sorularına da olayinkolayi.com’da cevap bulabiliyor.