Elon Musk’a Volkswagen’den büyük darbe!

Elon Musk’a Volkswagen’den büyük darbe!

EKONOMİMANSET.COM/DIŞ HABERLER

Tesla otomotiv şirketinin sahibi Elon Musk 44 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Twitter’da icraatlarıyla tepki toplamaya devam ediyor.

Cumhuriyetçi Parti için oy isteyen ve Donald Trump’un kapatılan hesaplarını yeniden açan Musk, izlediği yayın politikasıyla platforma duyulan güveni ciddi anlamda zedeledi.
Ünlü milyarderin tutarsız davranışları kullanıcılar kadar reklam verenleri de rahatsız etti. Dev şirketler milyonlarca dolarlık reklam anlaşmalarını bir bir iptal ederken, Twitter’a alternatif olarak gösterilen yeni mecralara yönelmeye başladı.

Sosyal medya platformunun geleceğine ilişkin soru işaretlerinin arttığı bir dönemde Alman otomotiv devi Volkswagen’den dikkat çekici bir hamle geldi. Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi Twitter’a alternatif olarak gösterilen sosyal medya platformu Mastodon’da iki yeni hesap açtığını açıkladı.
Şirketten yapılan açıklamada “Mastodon denemek istediğimiz cazip bir platform” denildi.
Volkswagen, Musk’ın platformu satın almasının ardından Twitter’a reklam vermeyi durduran bir dizi büyük otomobil markası arasında yer alıyor.

Kar amacı gütmeyen bir Alman kuruluşu tarafından işletilen açık sosyal medya platformu Mastodon’un kullanıcı sayısı Musk’ın Twitter’ın başına geçmesinden bu yana kayda değer şekilde arttı. (Bloomberg News)