Fark Yaratan Kıvılcımlar katlanarak çoğalıyor!

Fark Yaratan Kıvılcımlar katlanarak çoğalıyor!

PSM DERGİSİ

Bu yıl ikincisi düzenlenen WSpark 2023’te, 1 Ekim itibarıyla başlayan başvuru süreci 30 Kasım’da sona erdi. Bankalar, finansal kuruluşlar, FinTek’ler, sigorta şirketleri, e-para ve ödeme kuruluşlarında çalışan 40 yaşının altındaki kadınların katıldığı araştırmada seçici kurul, başarılı isimleri belirlemek üzere 15 Aralık’ta PayFix ofisinde bir araya geldi.

WSpark “Fark Yaratan Kıvılcım” araştırması, geçen yıldan farklı olarak bu yıl bir onur törenine sahne olacak. 18 Ocak Perşembe günü İstanbul Kemerburgaz’daki BAU Future Campus’te düzenlenecek tören listeye girmeyi başaranları bir araya getirecek ve ekosisteme değer katan kadınları sektöre tanıtacak.

Tören kapsamında “Yeni yüzyılda kadın ve teknoloji” ana temasıyla bir de panel yapılacak. Panelde finans dünyasının kadın liderleri yeni yüzyılda iş ve özel hayat dengesini konuşurken, iş hayatında kadın yöneticileri bekleyen cam tavan ve cam uçurum risklerini masaya yatıracaklar.

WSpark Koordinatörü ve NovaForm Kurucusu Tülin Çakmak, bu yılki organizasyonla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Araştırmamızı PSM bünyesinde 2021 yılında üst düzey yöneticileri kapsayacak şekilde başlatmıştık. O yıl listeye giren kadın yöneticilerimiz, kendilerinden ziyade daha alt seviyedeki kadınların başarılarıyla öne çıkarılmasının motivasyon için çok daha değerli olacağının altını çizerek bize bir hedef göstermişti. Bunun üzerine geçen yıl, uzman seviyesinden başlayıp direktörlüğe kadar olan kademelerdeki kadınları kapsayacak şekilde projeyi yeniden hazırladık. ‘Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında sürdürülebilir bir başarı ve gelecek için güçlü, cesur, liderlik yolunda desteklenen kadınlara ihtiyacımız var’ mottosuyla yola çıkan araştırmamız, başarılarıyla fark yaratan kadınların ödüllendirildiği bir programa doğru evriliyor.”

150’ye yakın başvuru için söz seçici kurulda

Başvuru sayısında geçen yıla göre yüzde 92 artış olunca seçici kurul, başvuruları iki aşamalı değerlendirdi. Online değerlendirmenin ardından yapılan toplantıya Multinet Up Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Gül Bilgin Mokan, Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu, Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Pelin Batu, PayFix Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Turan ve Sodexo Avantaj CHRO’su Feride Düzduran Gündüz katıldı.

Multinet Up, WSpark 2023’te Ana Sponsorluk bayrağını taşırken, Aktif Bank, Garanti BBVA Ödeme Sistemleri, PayFix ve Sodexo Avantaj da “Destekçi Kuruluş” olarak araştırmada yerlerini aldı.
Finans dünyasında kadın istihdamına değer veren şirketleri kapsayan en büyük buluşması olma yolunda hedef belirleyen WSpark 2023’te iş profesyonelleri, teknoloji tutkunları, gelecek tasarımcıları, yöneticiler, uzmanlar, mühendisler 18 Ocak’ta buluşuyor. Sektördeki fark yaratan kıvılcımları keşfetmek ve geleceğin liderleriyle bir araya gelmek için takviminize not etmeyi unutmayın!

Tarih: 18 Ocak 2024 Perşembe – Saat: 10.00 12:00
Yer: BAU Future Campus, Kemerburgaz Yerleşkesi İstanbul