Türkiye Sigorta üst yönetiminde şok gelişme: İki GMY görevlerinden ayrıldı

Türkiye Sigorta üst yönetiminde şok gelişme: İki GMY görevlerinden ayrıldı

Türkiye Sigorta’da iki genel müdür yardımcısı bugün itibariyle görevlerinden ayrıldı.

Sigortagundem.com’a gelen bilgilere göre Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen ve Nurcan Tunçdöken şirket ile yollarını ayırdı.

Bilal Türkmen kimdir?

Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Sayın Bilal Türkmen, Yüksek Lisansını Sabancı Üniversitesinde Executive MBA programında tamamladı. Kariyerine 2010 yılında Almanya’da, yönetim danışmanlık firması Atheneum Partners’da Analist olarak başlayan Sayın Türkmen, sigortacılık kariyerine Aksigorta AŞ’de başladı. 2012 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde Hazine Uzmanı olarak görev alan Türkmen, 2018 yılında DASK’ın Teknik İşleticisi konumundaki Eureko Sigorta AŞ’ye geçerek, DASK Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.
2019 yılında Güneş Sigorta’ya Grup Müdürü olarak katılan Türkmen, Haziran 2020’de Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Strateji, Dijital Dönüşüm ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Türkmen, aynı zamanda Türk P&I AŞ ve OSEM Yönetim Kurulu Üyeliğini yapıyor.

Nurcan Tunçdöken kimdir?

Nurcan Tunçdöken, 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kariyerine 1991 yılında başlayan Tunçdöken, 2008 yılına kadar Güven Sigorta’da Bilgi Teknolojileri Departmanı’nda Yöneticilik pozisyonunda tüm sigortacılık paketinin analiz, tasarım, yazılım geliştirme çalışmalarını yapmış, şirket içi süreçlerin hazırlanmasında görev almış ve uç kullanıcı eğitimlerini vermiştir.
2008 ve 2009 yıllarında Groupama Sigorta’da Bilgi Teknolojilerinde Finansal Projeler Yöneticiliği, Groupama Sigorta, Güven Sigorta, Başak Emeklilik ve Güven Hayat’ın birleşme çalışmalarında Proje Yöneticiliği ve Yazılım Geliştirme Yöneticiliği yaptı. 2009 ve 2019 yılları arasında Ziraat Sigorta, Ziraat Hayat ve Emeklilik Bilgi Teknolojileri Grup Yöneticisi olarak çalışan Tunçdöken, şirketin kuruluş çalışmalarında ve Bilgi Teknolojileri yapılanmasında görev aldı. Bu kapsamda, şirketin ilgili departmanlarının kullanacağı tüm sigortacılık paketinin ve modüllerin; analiz, tasarım, yazılım geliştirme çalışmalarını yönetmiş, uygulamaları devreye almış, şirket içi süreçlerin hazırlanmasında aktif olarak görev aldı.
2019 ve 2021 yılları arasında Ziraat Teknoloji’de Yurt İçi İştirakler Portföy Yöneticisi olarak Ziraat Finans Grubu içerisinde yer alan tüm şirketlerin teknolojik ihtiyaçlarının; taleplerinin ve projelerinin, Ziraat Teknoloji ve ilgili BT tedarikçilerinden hizmet alınarak gerçekleştirilmesi ve koordinasyonunda aktif olarak görev aldı. 2020 yılında sigorta ve emeklilik şirketlerinin Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik çatısı altında birleştirilmesi projesinde sponsorluk ve proje yöneticiliği yaptı.
Tunçdöken, 1 Ekim 2021 tarihi itibarıyla Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Bankasürans ve Satış Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı.