Unico Sigorta yönetim kadrosunu güçlendirdi

Unico Sigorta yönetim kadrosunu güçlendirdi

Unico Sigorta beş yeni atama gerçekleştirdi. Buna göre, şirketin yeni yönetim yapısına uygun olarak oluşturulan Finans Direktörlüğüne Emine Avşar getirildi. Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde 2011-2013 yılları arasında tamamlayan Avşar, çalışma hayatına 1993 yılında Türk Ekonomi Bankası’nda Kredi ve Cari İşlemlerde başladı. 1995-2003 yılları arasında Axa Oyak Sigorta şirketinde Tahsilat ve Fon Yönetimi Uzmanı, 2003-2017 yılları arasında Sompo Japan Sigorta’da Finansman ve Fon Yönetimi Takım Lideri olarak görev yapan Avşar, 2017 tarihinden günümüze kadar Koru Sigorta’da Finans Direktörü olarak çalışmalarını sürdürdü.

Şirket bir diğer atama ile Büşra Özkanı’ı İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine getirdi. Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Özkan, kariyerine 1996 yılında Migros T.A.Ş’de başladı. Sırasıyla Citigroup, Yapı Kredi Bankası, Turkish Bank ve Çalık Holding’te insan kaynakları biriminde çeşitli kademelerde rol alan Özkan, son olarak Zülfikarlar Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevindeydi. Özkan, ekim ayı itibarıyla Unico Sigorta İnsan Kaynakları Direktörlüğüne getirildi.

Satış ve bütçeleme birimlerine iki yeni isim

Unico Sigorta Satış Direktörlüğü görevine daha önce şirkette Ürün Yönetimi ve İş Geliştirme Grup Başkanı olarak görev yapan İbrahim Ağacık’a verildi. Lisans eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi İşletme bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini Nişantaşı Üniversitesi’nde tamamlayan Ağacık, sırasıyla Güneş Sigorta, Ankara Sigorta, Dubai Starr Sigorta ve Quick Sigorta’da çalıştı. Unico Sigorta’nın sekiz bölgesi ve acentelerden sorumlu olarak Unico Sigorta’daki çalışmalarına devam ediyor.

Unico Sigorta’da daha önce İzmir Bölge Müdürü ve son 9 aydır Bölgeler Satış Koordinasyon Grup Başkanı olarak görev yapan Ayfer Çine Yavaş Kurumsal Satış Grup Başkanı olarak atandı. Kariyerine 2003 yılında Ankara Sigorta’da başlayan Çine Yavaş, Sompo Japan Sigorta, Howden Turkey ve Corpus Sigorta’da çalıştı. 2020 yılından bu yana Unico Sigorta bünyesinde kariyerine devam ediyor.

Şirketin Bütçe ve Raporlama Müdürlüğü’ne daha önce Koru Sigorta, Dubai Starr Sigorta, Sompo Japan Sigorta ve Acıbadem Sigorta’da bütçe ve raporlama alanında çeşitli görevlerde bulunmuş Günce Şenyüz getirildi. Şenyüz, ekim ayı itibarıyla Unico Sigorta’da çalışmalarına başladı.

Yenilenerek güçleniyoruz

Atamalarla ilgili konuşan Unico Sigorta Genel Müdürü Ender Güzeler, şirketin yeni stratejileri doğrultusunda yenileme ve güçlendirme çalışmaları yaptıklarını belirterek “İleriye yönelik planlarımız doğrultusunda şirketimizin organizasyon yapısını genişletiyor ve güçlendiriyoruz. Yeni çalışma arkadaşlarımız da tecrübelerine çok güvendiğimiz ve birlikte çalışacağımız için heyecan duyduğumuz isimler. Kendi alanlarında şirketimize farklı bir vizyon getireceklerine inanıyoruz.” dedi.