Bitcoin daha da düşecek mi?

Bitcoin daha da düşecek mi?

EKONOMİMANSET.COM/DIŞ HABERLER

Haftaya 29 bin 500 dolardan başlayan Bitcoin sadece 3 iş gününde %13,5 değer kaybetti ve 25 bin 500 dolara kadar geriledi. Kayıplarının bir bölümünü kapatan ve 26 bin 500 dolara kadar yükselen kripto para biriminde ibre artık yukarıyı değil, aşağıyı işaret ediyor.

Kripto kredi kuruluşu Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, ünlü işadamı Elon Musk’un sahibi olduğu SpaceX şirketinin elinde bulunan Bitcoin’leri sattığının ortaya çıkmasının piyasada büyük bir satış dalgası yarattığına dikkat çekti.

Musk’un kripto yatırımcıları arasında özel bir yere sahip olduğunu ve attığı adımların yatırımlar tarafından dikkatle izlendiğine işaret eden Trenchev, “Bitcoin’in 20, 50 ve 200 günlük hareketli ortalamalarının altına düşmesi iyi bir haber değil.” dedi.

Bitcoin’de dikkatle izlenmesi gereken ilk seviyenin 24 bin 800 dolar olduğunu söyleyen Trenchev, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer Bitcoin 24 bin 800 dolar da tutunamazsa 23 bin dolara kadar bir gerileme yaşanabilir. Eğer o seviyede de tutunamazsa bir sonraki hedef 20 bin dolar olacaktır. Bu da Bitcoin’in %25 değer kaybetmesi anlamına gelecektir…”
Kripto hedge fonu Pantera Capital’in eski ortağı Andrew Lawrence, “Bitcoin son günlerde hızla değer kaybetti ve daha da düşebilir. Hacimler gerçekten çok düşük ve perakende alıcılar kesinlikle henüz piyasaya önemli bir şekilde girmiyorlar” dedi.