Fikrinle değişimi tetikle!

Fikrinle değişimi tetikle!

Sigorta şirketleri ve sektöre teknolojik alt yapı sağlayan, çözüm üreten şirketlerin inovatif projeleriyle yarıştığı Smart-i Awards’ta kazananlar 26 Eylül’de Swissotel sahnesinde açıklanacak. Aynı gün “İnovatif Dönüşüm” başlıklı bir panelde de düzenlenecek.

Akıllı Yaşam dergisi ve Sigorta Gündem portalı öncülüğünde düzenlenen ve Türkiye’nin sigortacılık-sigorta teknolojileri alanındaki proje bazlı ilk ve tek ödül programı olan Smart-i Awards (Smart Insurance Awards) için başvurular sürüyor. 2022’de düzenlenen ilk yarışmaya gösterilen yoğun ilgi üzerine bu yıl daha geniş kapsamlı bir program planlandı. 2023 yılı ödül töreni, 12. Türkiye Sigorta Haftası ve 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi kapsamında 26 Eylül’de İstanbul Swissotel’de yapılacak.
Sigorta teknolojileri (InsurTech) alanındaki gelişmeler de geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Smart-i Awards ödül töreninde masaya yatırılacak. Teknolojinin InsurTech ekosisteminin etkisi, InsurTech’lerin geleceği, deprem ve doğal afetlerde sigorta teknolojilerinin kullanımı, tüm bu gelişmelerin sigortalı ve sigortacılara yansımaları gibi konular aynı gün yapılacak panelde enine boyuna konuşulacak.

Yarışma için başvurular, 31 Ağustos’a kadar Smart-i Awards internet sitesi (smartiawards.com) üzerinden devam edecek.
Siz de yarışmacılarının heyecanına ortak olmak ve sigorta sektörünün geleceğinin konuşulacağı panelde geleceğin vizyonerleri arasında olmak için bize katılabilirsiniz.
Detaylar için psm@psmmag.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

ÖDÜL KATEGORİLERİ VE KATILMA KOŞULLARI

Ürün ve Hizmette Yenilik (İnovatif Ürün/Hizmet/Proje)
İş hacmini artıran, geliştirip değiştirerek fark yaratan ürün ve/veya hizmetler için başvurulabiliyor. Yeni müşteri segmentlerine veya mevcut segmentlere yeni yollarla hizmet vererek yeni kâr havuzları yaratan, yeni pazarlara girerek ürün ve hizmette inovasyon yapan projeler bu kategoride değerlendirilecek. Bu bölüme 2022 yılı ve sonrası projelerle başvuru yapılabiliyor. Henüz pilota çıkmamış projeler değerlendirmeye alınmıyor.

Müşteri Deneyimi ve Etkileşimi

Sigorta şirketlerinin müşterileriyle etkileşimini artıran yenilikler değerlendirmeye alınıyor. Örneğin, fiziksel ve/veya dijital kanallardaki müşteri deneyiminin iyileştirilmesi ya da mevcut kanalların yenilikçi bir şekilde entegre edilmesi; yeni müşteri yönetim modelleri kullanılarak müşteri sadakati ve memnuniyetinin artırılması; müşteriyle ilgili mevcut kanalların yenilikçi bir şekilde entegre edilmesi ve süreçlerin geliştirilmesi bu kategoride değerlendiriliyor.

Dijital Dönüşüm

Fiyat optimizasyonunu, verimlilik, kişiselleştirme veya iş süreçlerini desteklemek için geliştirilmiş otomasyon, tahmini/davranışsal modeller veya diğer ilerlemeler yoluyla aracılık, talep veya diğer süreçlerin önemli ölçüde geliştirilmesi bu kategorinin kapsamına giriyor. Sigorta şirketleri ve onlara dijital dönüşümde hizmet veren şirketler yarışıyor.

InsurTech

Bu kategori sigorta şirketleri ve sektöre çözüm üreten, sektörünün gelişimini hedefleyen teknoloji ve yazılım firmaları için ayrıldı. Bu yenilikçi projeler sahada veya pilota çıkmış olmalı. 2022 yılı sonrasında hayata alınarak başarılı bir pazar konsepti yakalanmış olması gerekiyor.

En İyi Tutundurma ve Pazarlama Başarısı

Sigorta şirketlerinin pazarlama faaliyetlerinin etkinliğini ve verimliliğini artıran yenilikçi dijital pazarlama yöntemlerinin kullanımı ve yenilikçi tutundurma faaliyetleri bu bölümde ödüllendiriliyor.

Sosyal Sorumluluk

Sigorta şirketlerine ait markaların sosyal sorumluluk projeleri ile pozitif sosyal etki yapan projeleri bu kategorinin kapsamımda.

Yılın Ekibi

Kuruluşların kendi iç süreçlerindeki verimliliği artıran, çalışma performansı ve oluşturduğu ekip sinerjisiyle fark yaratan departmanların ölçeklenebilir projeleri ödüllendiriliyor.

Genç Kıvılcım

Şirket içinde görev aldığı bir projede fark yaratarak başarısıyla öne çıkan, potansiyeli yüksek; uzmanlık alanı, rol ve sorumluluklarıyla öne çıkan (üst düzey yönetici kademesi dışında) 40 yaş altındaki çalışanlar için geçerli.