Octet Türkiye, ilk 6 ayda 9.5 kat büyüdü

Octet Türkiye, ilk 6 ayda 9.5 kat büyüdü

PSM DERGİSİ

Octet Türkiye, 2023 yılının ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre ciro bazında 9.5 kat büyüme sağladı. Octet Türkiye CEO’su Derya Ekemen Fidan, şirketin performansını şöyle değerlendirdi:

“Bu sonucu, Octet Türkiye’nin müşteri odaklılığı, köklü finans birikimi ve güvenli teknolojik altyapısı ile dijital portalı üzerinden sunduğu hizmetlerin finansal sonuçlara olumlu yansıması olarak değerlendiriyoruz. Bu yılın ilk yarısında ciromuzu 9.5 kat artırdık. Bu dönemde hayata geçirdiklerimizle birlikte ürün sayımız 2 katına ulaştı. İşlem adedimiz de geçen yıla göre yüzde 63 arttı.”

Başarının arkasında müşteri tabanını büyütüp ürün çeşitlendirmenin en önemli etken olduğunu düşünen Ekemen Fidan, yeni ürünlerle ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Bu yıl içinde derinleşerek sunduğumuz ürünlerimiz Doğrudan Borçlandırma Sistemi ve Tedarikçi Finansmanı Platformu ile müşteri sayımızda yüzde 56 büyüme yakaladık. Doğrudan Borçlandırma Sistemi sayesinde, geniş bayi ağıyla çalışan firmalara Türkiye’de ilk kez her bankayla ayrı ayrı anlaşmak zorunda kalmadan 18 bankaya tek ekrandan ulaşma imkanı sağladık. Tedarikçi Finansmanı Platformu ile de şirketlere tedarikçilerinin, nakde ihtiyaç duydukları anda faturalarının vadesini beklemeden anlaşmalı bankalardan kolayca tahsilat yapabilecekleri bir altyapıyı sunuyoruz. Octet Türkiye olarak birçok sektörde geniş ürün çeşitlerimizle firmalara can suyu olmaya devam ediyoruz. Büyüme stratejimiz doğrultusunda yıl içinde şirket içi üst düzey terfilerin yanı sıra yeni ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışan sayımızı yüzde 58 artırdık. 2023 yılını başarılı bir şekilde bitirmeye odaklıyız.”