POS’ta fiziki, sanal, Android karmaşasına son: Ozan FijiPOS

POS’ta fiziki, sanal, Android karmaşasına son: Ozan FijiPOS

PSM DERGİSİ

Ödeme, tahsilat, mutabakat, raporlama gibi her türlü işlemi tek bir panelde kullanıcısına sunan Ozan FijiPOS, başta akaryakıt, eğitim ve gıda olmak üzere farklı sektörlere yönelik iş birlikleri ve avantajlı kampanyalarla fark yaratıyor. FijiPOS, rekabetçi komisyon oranlarıyla da dikkat çekiyor…

2020 yılından bu yana sunduğu çözümlerle fark yaratan Ozan’ın iş dünyasına hizmet veren markası Ozan Business, işletmelere ve girişimcilere ödeme ve tahsilat konusunda ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri sunmaya devam ediyor. Bu doğrultuda geliştirilen ve tüm fiziki ve sanal POS operasyonlarını bir arada ve tek panelde yürütme imkanı sunan Ozan FijiPOS, kullanıcı dostu özellikleriyle dikkat çekiyor.

FijiPOS sayesinde tüm mutabakatlar, tahsilatlar ve raporlama işlemleri tek merkezden yürütülebiliyor. Farklı bankaların POS’larını farklı panellerden yönetmeye gerek kalmadan daha kolay ve bütüncül bir iş modeli sunuluyor.

Yurt içi ve yurt dışında edindikleri deneyimle internet üzerinden ödeme almak isteyen herkes için Ozan sanal POS’u geliştirdiklerini vurgulayan Ozan Elektronik Para Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Onat, tek panelden yönetilebilen FijiPOS’un avantajlarını şöyle anlatıyor:
“Ozan sanal POS, işini internete taşıyan ve internet üzerinden ürün ya da hizmet satışı yapacak her büyüklükteki işletmenin veya işini online’a taşımak isteyenlerin ödeme alabilmesini sağlıyor. Yeni ürünümüzle işletmeler, dünyanın her yerinden 7/24, hızlı ve güvenli ödeme alabiliyor. Müşterilerin kart bilgileri, PCI-DSS Level 1 standardında saklanıyor. Böylece daha hızlı ve güvenilir alışveriş yapmalarını sağlayarak kullanıcı deneyimi geliştirilebiliyor.”
Onat, fiziki POS hakkında ise “Ozan fiziki POS ise günümüzde en çok tercih edilen ödeme yöntemlerinden biri olan kredi kartlarıyla müşterilerden hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde ödeme alınmasını sağlarken işletmelere de farklı avantajlar sunuyor. Fiziki POS sayesinde taksitli alışveriş yapılabiliyor, kolay entegrasyonla tüm işlemler otomatik muhasebeleştiriliyor. Ozan fiziki POS’lar global ödeme ve kart network’lerine de uyumlu olarak çalışıyor. Aynı zamanda tek çekim veya taksitli ödemelerde her banka için farklı komisyon oranları uygulanabiliyor” değerlendirmesini yapıyor.

Okulları da velileri de rahatlatan sistem

Ozan Business, eğitim kurumlarına yönelik bütün harcamalarda geçerli özel çözümler de sunuyor. Onat, bu kapsamda verdikleri hizmetleri de şöyle ayrıntılandırıyor:

“Okul ve eğitim tahsilat sistemi ödemelerinde hem okul ve eğitim kurumlarına hem de öğrencilere, kursiyerlere ve velilere büyük avantaj sunuyoruz. Okul ve eğitim tahsilat sistemiyle bu alandaki harcamaları otomatik bir düzene sokuyor, çok daha kolay ve pratik bir şekilde yapılmasına olanak sağlıyoruz. Ozan Business’ın eğitim kurumlarına sunduğu okul tahsilat sisteminde ERP entegrasyonuyla okulların muhasebe sistemleri, ödeme çözümleri ve kolaylıkları tek bir noktadan yürütülüyor. Kullanıcılara taksit ve vade seçenekleri sunuluyor, ödemeler kolayca takip edilebiliyor ve detaylı raporlama alınabiliyor. Ek olarak, ödemeyi unutan velinin okula gitmesine gerek kalmadan ödeme yapabilmesi ve okul içi tüm alanların kantin, servis gibi tek sistem üzerinden yönetilebilmesi gibi seçenekler de var. Bu sayede okul ödemeleri için gereken operasyonel yük azalıyor, zaman ve mekân tasarrufu sağlanıyor. Veli ve öğrencilerin karşılaşabileceği olası zor durumlar da ortadan kalkmış oluyor.”

Akaryakıt istasyonlarına özel komisyon oranları

Ozan Business, akaryakıt sektörüne yönelik sunduğu özel ödeme çözümleriyle de dikkat çekiyor. Onat, “Akaryakıt istasyonlarına uygun komisyon oranlarıyla tahsilat imkanı sunuyoruz. Ödemelerin ertesi günden itibaren 20 güne kadar vade imkânıyla alabiliyorlar. Böylece nakit akışlarını düzenleyerek maliyet avantajı elde ediyorlar” diyor.

Tarık Onat, Ozan fiziki POS’a geçen ilk 500 istasyon için ödemelerini çok avantajlı komisyon oranlarıyla alabilecekleri bir kampanya da başlattıklarını açıklıyor. Ödeme süreçlerini hem akaryakıt bayisi hem de kullanıcılar için güvenilir, hızlı ve verimli hale getirdiklerini söyleyen Onat, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“İşletmelerin ödediği zorlayıcı komisyonlar yerine Ozan Business’ın sunduğu makul komisyon oranlarıyla çalışma imkânı sunuyoruz. Verimlilik bedeli, bakım ücreti ve cihaz ücreti gibi ek maliyetlerin hiçbiri sunduğumuz hizmette yer almıyor. Tüm geriye dönük işlemler 90 güne kadar Ozan Business POS cihazı üzerinden görüntülenebiliyor.”

Tahsilat esnasında kullanılabilecek QR kod ya da PIN doğrulamasıyla ödeme alma özelliği sayesinde de ödemeler güvenle ve en hızlı şekilde tamamlanabiliyor. İşletmeler, yazarkasa POS veya Android POS seçeneklerinden kendileri için en uygun fiziki POS’u seçebiliyor. Onat, bu alanda verdikleri hizmetin avantajlarını da şöyle paylaşıyor:

“Ozan Business fiziki POS, eski tip POS’lara göre çok daha net, yeni nesil dokunmatik ekranıyla öne çıkıyor. İşlem sırasında müşteri deneyimini artırmak için hızlı ve güvenilir bir donanıma sahip olan fiziki POS, bilgi fişini zaman kaybı olmadan almayı sağlıyor. Şık ve ergonomik tasarımı, yüksek batarya ömrü sayesinde müşterilere tahsilat yaparken konfor sağlıyor. Ödemelerin tamamı tek bir POS üzerinden yapılırken, yine aynı cihaz üzerinden raporlanabiliyor.”

“GIDA SEKTÖRÜNÜN MALİ AKIŞINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ”

Ozan Business, gıda sektörü için de avantajlı çözümler sunuyor. Tarık Onat, bu alanda sağladıkları avantajları da şöyle ifade ediyor:

“Gıda toptancılarına özel sunduğumuz uygun komisyon POS ürünlerimizde de tüm tahsilatlar istenilen günde ve istenilen banka hesabına aktarılıyor. Ödemeler ertesi günden itibaren 20 güne kadar vade imkânıyla alınabiliyor. Ozan Business olarak, gıda sektöründeki müşterilerimizin mali akış döngülerinde, şeffaf ve güvenilir arşivleme dâhil olmak üzere tahsilat süreçlerinin pratik, güvenli ve hızlı hale getirilmesine yardımcı oluyoruz. Online tahsilat sistemlerinin hızlı işlem özellikleri sayesinde hem zaman yönetimi kolaylaşıyor hem de iş yükü azalıyor. Bu sayede tahsilat süreçleri işletmeler için çok daha kolay hale geliyor. İşletmeler birçok yönetimsel kolaylığı aynı anda elde edebiliyor. Ozan Business ile bayilik ve alt bayiliklerin mali akışını kurgulamaktan tüketici modellemesine uygun tahsilat döngüsü oluşturmaya kadar birçok alanda eş zamanlı hizmet alınabiliyor. Tüm online tahsilat sistemi kategorisinde, Ozan Business ayrıcalığıyla ERP/muhasebe entegrasyonu özelliğinden de faydalanılabiliyor.”