Borsa çetelerinin Sibel İdir ile kumpası fos çıktı…

Borsa çetelerinin Sibel İdir ile kumpası fos çıktı…

SİGORTA GÜNDEM/ÖZEL HABER 

İşte gerçekler…

Borsa çevreleri son günlerde birçok şirkete danışmanlık yapan ünlü iş adamına kurulan kumpası konuşuyor. Adı geçen işadamının, danışmanlık yaptığı şirketlerin birinde eskiden çalışan ve yaptığı uygunsuz davranışlardan dolayı işten atıldıktan sonra borç batağına saplanan Sibel İdir’in akla ziyan iftiralarında gerçekler ortaya çıkmaya başladı.

İş adamının danışmanlık yaptığı şirketlerin birinde çalışan Sibel İdir, işten atıldıktan sonra iş adamının resimlerini borsa manipülasyon çetesine satmış ve bu çete tarafından iş adamının tehdit edilmesine neden olmuştu. Bu tehditten sonra iş adımının savcılığa şikâyeti sonrası mahkeme tarafından tutuklanan ve 20 gün Bakırköy kadınlar cezaevinde kalan Sibel İdir, daha sonra mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere yurt dışına çıkış yasağı tedbiri konularak serbest kaldı. Ceza evinden çıktıktan sonra bu kez de aynı iş adamına çetenin yönlendirmesiyle iftiralarını sürdürmüş ‘kendisine zorla senet imzalatıldığı, cinsel saldırıda bulunulduğu ve kendisine şiddet uygulandığı gerekçesiyle iftira atmıştı. Ama gerçeğin öyle olmadığı ortaya çıktı. Hafta sonu Cumhuriyet Savcılığına verilen belgeler, ses kayıtları dökümü tüm gerçeği ortaya çıkardı.

Olayda adı geçen ve borsa çetesinin iftiralarına ve şantajına maruz kalan iş adamı olayla ilgili gerçekleri belgeleriyle birlikte cumhuriyet savcılarına teslim etti.

İşten ayrıldıktan sonra ekonomik olarak borç batağına düşen Sibel İdir’in kendisinden borç para almak için iş adamının danışmanlık yaptığı ofisine geldiğini ve kendisine borç para verdiğini söyleyen N.Ö. , ‘Siber İdir ekonomik olarak bitikti. Evine ve eski çalıştığı işyerine icra dairelerinden evraklar geliyordu. Benden yardım istedi. Yardımcı olmak için danışmanlık yaptığım şirketin ofisine çağırdım. Konuştuk. Borçlarını kapatması için borç para istedi. Ben de borç vermeyi kabul ettim. Borcunu bir yıl sonra ödeyeceğini söyleyerek senet yapmamı istedi. Benim senet almak gibi bir niyetim yoktu kendisi teklif etti. Bunların hepsi ses kayıtlarında mevcut. İçine düştüğü bu kötü durumu kullanarak borsada işlem yapan bazı çetelerin kendisini arayabileceğini, benimle ilgili bilgi isteyeceklerini bunlardan uzak durması gerektiğini söyledim. Borcunu bir yıl sonra ödeyeceğini söylemişti. Tamam dedim.

İki ay sonra borcunu ödedi. Günlüğü 25-30 bin lira olan Bodrum’un lüks mekanında tatil yapmaya başladı. Kendisiyle senet yapılırken ofiste bulunan bir arkadaş da görüşme süresince 5’er 10’ar dakika arayla 4 kez odaya girdi parayı saydı Sibel İdir’e teslim etti. Sibel İdir’de parayı getiren kişiye ‘’parayı eksik say’’ ve senin maaşından keserler’’ diye espriler yaptı. Senedi de Sibel İdir kendisi yazdı. Parayı aldıktan sora senedi imzalayıp odadan çıktı. İki gün sonra 25 bin lirayla bazı borçlarını kapattığına dair bana mesaj attı. Kime ne kadar ödeme yaptığını tek tek mesajla iletti. Aldığı parayla borçlarını kapattığına dair beni ikna edip tekrar borç para isteyecekti. Bu konuşmaların hepsinin ses ve mesaj kayıtları mevcut savcılığa teslim ettim’ diye konuştu.

GÜNLÜGÜ 30 BİN LİRALIK LÜKS OTELDE TATİL YAPTI

Sibel İdir, bir yıl vadeli 25 bin lira borç parayı aldıktan sonra ne yaptı?  Hem parayı aldı, parayla borçlarını ödedi. Kimlere ne kadar ödeme yaptığını iş adamına mesajla bildirdi.

1 YIL VADELİ BORCU 2 AY SONRA ÖDEDİ.

Bir yıl vadeli borcunu İki ay sonra ödedi senedi aldı. Günlüğü 25-30 bin lira olan Bodrum’daki lüks mekanda tatil yaptı. Borç batağındaki Sibel İdir bu kadar parayı nereden buldu?

Evet, asıl soru bu? Borç batağındaki Sibel İdir, borsa manipülasyon çeteleriyle işbirliği yapıp, iş adamının resimlerini 1 milyon lira karşılığında sattı. Borsa manipülasyon çetesi de bu resimleri işadamına tehdit olarak kullandı. Bu da yetmedi Sibel İdir iş adamını cinsel saldırı ve zorla senet imzalatmakla suçladı ayrıca iş adamından kendisinin şiddet gördüğünü söyleyip şikayetçi oldu. Dava açılması için mahkemeye başvurdu.

SES KAYITLARI HER ŞEYİ ORTAYA ÇIKARDI

Kısacası ekonomik olarak zor duruma düşen Sibel İdir, borsa manipülasyon çetesiyle işbirliği yapıp iş adamı N.Ö’ye kumpas kurdu. Tehdit edilmesine neden oldu? Evet, Sibel İdir manipülasyon çetesiyle birlikte hareket etti. Ofisteki görüşmenin kayıt altına alındığını bilmeyen Sibel İdir iftira atmaya başladı. Ama gerçekler ses kayıtlarında ortaya çıktı.  

Kendisine yardım etmek ve borçlarını kapatmak için danışmanlık yaptığı şirketin ofisine çağıran N.Ö, odadaki tüm görüşmelerin kayıtlarını savcılığa verip, Siber İdir hakkında İftira ve şantajdan suç duyurusunda bulundu.

TÜM İŞ ADAMLARININ OKUMASI GEREKEN BİR VAKA…